Select Page

کشتی نیروی دریایی آمریکا در یخ های کانادا گیر کرد

کشتی نیروی دریایی آمریکا در یخ های کانادا گیر کرد

 شهروند- زمستان شاید فرصتی است که ببینیم چقدر در مقابل طبیعت ضعیف و ناچیزیم و چقدر این طبیعت و به قولی ناملایماتش می تواند زندگی ما را به شیوه های عجیبی عوض کرده و یا به تاخیر بیندازد. کانادا برای این اندیشه کردن مکان بسیار مناسبی است. این روزها یک کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا که برای رسیدن به مقصدش، فلوریدا، باید از آبهای کانادا عبور می کرد در این طبیعت زیبا و خشمگین زمستان کانادا گیر افتاده است و باید برای رسیدن به خانه تا بهار سال ۲۰۱۸ صبر کند.

سخنگوی این کشتی جنگی می گوید که کشتی USS Little Rock در تاریخ ۱۶ دسامبر سال ۲۰۱۷ از بافالو راهی فلوریدا شد، اما به دلیل برف و یخ شدید این کشتی ۱۱۸ متری در آبهای بندر قدیم مونترال گیر افتاد و نتوانست به راهش ادامه دهد. بعد از رایزنی های فراوان نیروی دریایی آمریکا دستور داد تا بهار سال ۲۰۱۸ این کشتی مهمان ناخوانده شهر مونترال باشد و اواسط ماه مارس و از طریق آبهای رودخانه سنت لورنس راهی دریا شده و به سمت مقصدش پیش رود. البته USS Little Rock تنها کشتی نبود که امسال دچار این حادثه شد و برخی کشتی های دیگر نیز برای عبور از آبهای کبک ساعت ها دچار تاخیر شدند، اما این کشتی جنگی تنها کشتی است که مجبور به ماندن شد. حال تمامی مسافران آن خوب است و علاوه بر انجام ورزش ها قرار است اقامت خوبی نیز در شهر زیبای مونترال داشته باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This