خبرگزاری هرانا – اصغر فیروزی، از فعالان سیاسی که سابقه حبس در هر دو حکومت سابق و فعلی را دارد روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در شهر مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. پس از گذشت یک هفته از زمان بازداشت همچنان از محل نگهداری و دلایل بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۴آذرماه ۱۳۹۷، یک فعال سیاسی ساکن مشهد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

هویت این فعال کارگری “اصغر فیروزی” توسط هرانا احراز شده است. آقای فیروزی از فعالان سیاسی است که هم در دهه پنجاه در رژیم سابق و هم در دهه شصت درحکومت فعلی مدتی را در زندان به سر برده بود.

یک منبع مطلع با تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “روز چهارشنبه هفته گذشته آقای فیروزی در کتابخانه‌ اش که در حومه شهر مشهد واقع شده است، به دلایل نامعلوم توسط مأموران امنیتی بازداشت شد.”

این منبع مطلع با بیان این که ایشان در کتابخانه‌اش مشغول فعالیت‌های فرهنگی است، افزود: “با وجود پیگیری‌های مکرر پس از گذشت یک هفته از محل نگهداری ایشان اطلاعی نداریم.”

همچنین تاکنون از دلایل بازداشت این فعال سیاسی که عمدتا در حوزه کارگری مطالعه و فعالیت داشت اطلاعی به دست نیامده است.