تجمع گروهی از کشاورزان در ضلع شمالی پل خواجو در اصفهان به درگیری با مأموران یگان ویژه پلیس ایران انجامید.کشاورزان شرق و غرب اصفهان، از جمله کشاورزان ورزنه، روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه دست به تجمعات اعتراضی زدند. این کشاورزان پیشتر برای حل مشکل دریافت ‌«حق‌آبه» خود مهلت ۱۰ روزه به مسئولان داده بودند.

در این اعتراضات زنان نیز حضور داشتند و گزارش‌ها حاکی از حضور ماموران امنیتی در این تجمعات بود. معترضان از «پل خواجو» قصد رفتن به طرف استانداری اصفهان را داشتند که با ممانعت ماموران یگان ویژه روبرو شدند.

تصاویر منتشر شده نشان از بروز درگیری در این تجمعات دارد. همچنین در برخی تصاویر نیز صدایی شبیه به شلیک چند گلوله شنیده می شود که گفته شده ماموران برای متفرق کردن معترضان از شلیک‌های هوایی استفاده کرده‌اند.

در حالی که ایران در شرایط خشکسالی به سر می برد، مسئولان وزارت نیرو به کشاورزان وعده داده بودند که حق‌آبه آخرین سال آبی ۹۷-۹۶ که برابر با ۳۵۱ متر مکعب است را به آنها پرداخت کنند؛ وعده‌ای که هنوز محقق نشده است.

کشاورزان و خانواده‌های آنها در تجمعات خود اعلام کردند که خشکسالی و جاری نشدن زاینده رود، مشکلات معیشتی فراوانی را در سال‌های اخیر برای آنها ایجاد کرده است.