میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا از لنز استفاده می کنند. به عنوان نمونه فقط در آمریکا این آمار به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسیده است. بنا به طرز زندگی، تمایلتان و وضع سلامت چشمانتان اگر به درستی از لنزتان مراقبت و نگهداری کنید، لنز می تواند جایگزین مناسبی برای عینکتان باشد. در بازار امروز دو دسته لنزهای آرایشی و طبی مورد استفاده قرار می گیرند.

لنزهای طبی در مواردی چون نزدیک بینی، دوربینی،کراتوکونوس (قوز قرنیه)، آستیگماتیسم و پیر چشمی، برای اصلاح همان عیوب انکساری که عینک اصلاح می کند، به کار رفته و به دو دسته Hard و Soft تقسیم می شوند.

در سال ۱۹۳۶ ‏William Feinbloom‏ چشم پزشک آمریکایی اولین لنزهای تماسی پلاستیکی را ساخت، در سال ۱۹۳۹ استفاده از آن در آمریکا شروع شد، و در سال ۱۹۴۵ سازمان چشم‌ پزشکی آمریکا به‌ طور رسمی پیشرفت و رشد در زمینه لنزهای تماسی را به عنوان یک بخش از حوزه چشم‌ پزشکی به رسمیت شناخت و سرانجام در سال ۱۹۴۹ اولین ایمپلنت موفقیت‌ آمیز درون چشمی با لنزها انجام شد.

از مزایای لنزهای طبی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

– استفاده از آنها راحت و آسان است.

– مه آلوده یا بخار گرفته نمی شوند.

– لنز دیده نمی شود، در نتیجه فرد ظاهر زیباتری دارد.

– در بعضی از افراد، کاهش بینایی با لنز بهتر از عینک اصلاح می شود.

– در ورزشکاران استفاده از لنز مناسب تر است.

– با عینک، فرد فقط روبرو را خوب می بیند و برای دیدن اطراف باید سر خود را بچرخاند، در صورتی که لنز، همراه چشم می چرخد و فرد در تمام جهات بینایی خوبی دارد.

– عینک باعث احساس سنگینی روی پل بینی یا گوش می شود، در حالی که لنز چنین مشکلی را ندارد.

به نظر می رسد امروزه، مشکل عمده مردم، ندانستن راه درست نگهداری و استفاده از لنز است که در نهایت منجر به تحریکات چشم می‌شود. مهم‌ترین عیب این است که چشم عفونت پیدا می‌کند یا ممکن است در قرنیه چشم خراشی ایجاد شود. به دنبال خراش دادن چشم ممکن است، میکروب وارد چشم شود و با وجود میکروب در چشم، قرنیه دچار مشکل شود، تا جایی که منجر به پیوند قرنیه نیز شود، حتی ممکن است عفونت باعث کم شدن دید چشم نیز شود. گاهی مشاهده شده که عفونت، منجر به تخلیه کردن کامل چشم هم شده است.

همانطور که می دانید مواردی چون اپتیومتریست، عینک، فریم، شیشه و کنتاکت لنز در استان انتاریو تحت پوشش بیمه نمی باشد. بنابراین بیمه های تکمیلی می تواند در این خصوص ما را یاری کند. شما می توانید با داشتن بیمه در این خصوص، با خیالی آسوده به درمان چشمتان بپردازید و نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد، بیمه ای است که در صورت نابینایی و تشخیص پزشک، بتوان از ۲۵ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار معاف از مالیات دریافت نمود، که البته به صور مختلف کوتاه مدت و بلند مدت و حتی در مدلی  در صورت عدم استفاده قابل برگشت تمامی پول خواهد بود. در نظر داشته باشید “چشم ستون بدن” است، در بهداشت آن کوشا باشید و در مقابل هر رویدادی آن را ایمن سازید. و نیز قابل توجه دارندگان بیمه تکمیلی، جدیدا امکان تخفیف خرید عینک به دارندگان این بیمه داده می شود.

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه  های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید

www.cover4u.ca   www.insufin.com       www.sherkatebimeh.com

www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin