خبرگزاری هرانا – افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز، روز دوشنبه پس از مراجعه به اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان این شهر منتقل شد. این فعال سیاسی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تبریز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸،  افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز جهت تحمل محکومیت حبس ۸ ماهه خود به زندان تبریز منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت:”آقای برزگر جمشیدی امروز پس از معرفی خود به شعبه ۱۱ اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و جهت سپری کردن مدت محکومیت ۸ ماهه خود به زندان تبریز منتقل شد.”

این فعال سیاسی در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۹۷ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز، به ریاست قاضی احرار و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه های مخالف نظام” مورد محاکمه قرار گرفت و به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم صادره در اولین روز کاری سال ۹۸ به صورت حضوری به وی ابلاغ شد.

در دادنامه صادره که در تاریخ ۲۸ اسفندماه سال گذشته تنظیم شده است، این حکم بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی، مبنی بر تهیه و نصب تراکت و تصاویر و دیوار نویسی و شعارنویسی در سطح شهر تبریز و ارسال تصاویر آن از طریق فضای مجازی به یکی از گروه‌ های اپوزیسیون صادر شده است.

افشین برزگر جمشیدی در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۷ به همراه مادرش رقیه عزتی در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۱۹ شهریورماه با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

رقیه عزتی عبدالجبار، مادر آقای برزگر جمشیدی نیز از اتهامات مطروحه تبرئه و قرار منع تعقیب وی در زمستان سال گذشته توسط قاضی داوود حملبر، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز صادر شده است.

لازم به ذکر است آقای برزگر جمشیدی پیشتر نیز در خردادماه ۹۲ توسط نیروهای امنیتی به مدت دو روز بازداشت و در شهریور همان سال توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعلیقی، ۳۰ ضربه شلاق و ۲۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شده بود.