بر اساس یک تحقیق جدید، داشتن وزن معمولی و دور شکم چاق ممکن است بسیار خطرناک تر از چاقی مفرط باشد.

محققان بیش از ۱۵۰۰۰ فرد بزرگسال بین سنین ۱۸ و ۹۰ سال را بررسی کردند تا دریابند چاقی مفرط چگونه بر احتمال مرگ و میر در افرادی با ترکیبات بدن بسیار سنگین و نسبت های  دور کمر تا باسن  تاثیر دارد.

شرکت کنندگان دارای وزن معمولی با شکم چاق دارای بدترین وضع زندگی در دراز مدت در مقایسه با هر گروهی بودند. مردان دارای وزن معمولی با شکم چاق دارای ۲ برابر احتمال مرگ و میر بیشتر در بین شرکت کنندگان دارای چاقی مفرط  و وزن بالا بودند. زنان لاغر با دورشکم چاق ۳۲ درصد بیشتر احتمال مرگ نسبت به افرادی داشتندکه دارای چاقی مفرط بودند.

نتیجه این مطالعه این بود که افرادی با وزن معمولی و چاقی در قسمت شکم نشان دهنده یک جمعیت آماری مهم برای اصلاح سبک زندگی و سایر استراتژی های پیش گیری کننده هستند.

چاقی مفرط

چاقی مفرط به معنی داشتن چربی بسیار زیاد است.  این متفاوت از داشتن وزن بالا است. این وزن ممکن است مربوط به ماهیچه ها، استخوان، چربی و آب بدن باشد. هر دو عبارت به این معنی است که وزن شخص بیشتر از چیزی است که به عنوان یک وزن سالم نسبت به قدش باید باشد.

چاقی مفرط در زمانی به وجود می آید  که شما کالری بیشتر از آن چیزی که  باید، استفاده می کنید. نسبت کالری ای که به بدن وارد و از آن خارج می شود در افراد  متفاوت است. عواملی که بر وزن شما تاثیر می گذارد شامل ساختار ژنتیک شما، زیاده روی در خوردن، خوردن غذاهای با چربی بالا و نداشتن فعالیت های بدنی می باشد.

چاقی مفرط احتمال ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، سکته، ورم مفاصل و برخی سرطان ها را افزایش می دهد. اگر شما چاق مفرط هستید از دست دادن ۵ تا ۱۰ درصد از وزنتان می تواند از برخی از این بیماریها پیش گیری کرده یا  آنها را به تاخیر بیاندازد. برای مثال، این به معنی از دست دادن ۱۰ تا ۲۰ پوند در صورتی است که وزن شما ۲۰۰ پوند می باشد.

در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالی مان بیمه هایی نظیر بیمه بیماریهای سخت اختیار کنیم. این بیمه به صورت های مختلف می تواند تا سقف ۲۰۰۰۰۰۰ دلار معاف از مالیات را پوشش دهد. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد. این بیمه را می توان با توان های مختلف مالی اختیار کرد و از آنجا که احتمال دچار شدن به بیماری های سخت از هر ۲ نفر یک نفر در طول عمر است، پیشنهاد می شود افراد در زمان مناسب اختیار کنند.

بر گرفته از Health News   و  www.cover4u.ca

 از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱  و news@insufin.com   جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

    www.insufin.com  www.sherkatebimeh.comwww.youtube.com/sherkatbimeh