سخنگوی وزارت بهداشت ایران در گزارش روزانه خود از آمار رسمی کرونا، روز پنج‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت، از ابتلای ۱۸۰۸ نفر دیگر به ویروس کرونا خبر داد و شمار درگذشتگان طی ۲۴ ساعت اخیر را نیز ۷۱ نفر اعلام کرد که نسبت به روزهای قبل حدود ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بنا به آماری که کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، «بر اساس معیارهای تشخیصی این وزارتخانه» بیان کرد، شمار کل مبتلایان از ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر گذشت و شمار جان‌باختگان نیز به ۶۸۵۴ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، تاکنون ۹۰ هزار و ۵۳۹ نفر نیز از مراکز درمانی مرخص شده‌اند، اما دست‌کم ۲۷۵۸ نفر از بیماران در وضعیت بحرانی و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین با بیان این‌ که استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت ممکن است استان خراسان شمالی هم در وضعیت هشدار باشد و «اگر این روند ادامه یابد، خراسان شمالی هم نیازمند مداخلات جدی‌تری خواهد بود.»

روز گذشته اعلام شد که یک‌چهارم مبتلایان شناسایی‌شده جدید، به استان خوزستان تعلق دارد و طی یک ماه گذشته شمار مبتلایان در این استان «۳۰۰ درصد» رشد کرده است.

پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر وزارت بهداشت را به پنهانکاری درباره آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا متهم کرده‌اند.

همچنین آماری که اعضای شورای شهر تهران درباره تعداد تقریبی جان‌باختگان «در تهران» منتشر کرده‌اند برابر آماری است که وزارت بهداشت درباره جان‌باختگان «در کل کشور» اعلام می‌کند.

در گزارشی دیگر، امروز فرماندار خرم‌آباد نیز با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در لرستان از اعلام وضعیت قرمز در برخی شهرستان‌های این استان خبر داد.

جعفر طولابی، فرماندار خرم‌آباد، همچنین گفت که بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، به فرمانداران اختیار داده شده است تا متناسب با موقعیت شهرستان‌ها محدودیت‌هایی را اعمال کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت در گزارش امروز خود تأکید کرد که انتشار گزارش‌ها از ثبات و نزول تدریجی موارد ابتلا در استان‌ها «به هیچ وجه به معنای بازگشت به شرایط عادی نیست».

رادیو فردا