وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید که رویکرد واشنگنن در برابر تهران تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است و در آینده هم موفقیت‌آمیز خواهد بود، و روزی فرا خواهد رسید که حکومت در ایران بار دیگر به مردم احترام خواهد گذاشت.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو روز پنجشنبه در مصاحبه‌ ای در ایتالیا و در پاسخ به پرسشی درباره دستاوردهای کارزار فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ بر رژیم ایران، گفت:‌ «کارزار تروریستی جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان همچنان ادامه دارد. [رژیم ایران همچنین] به همه تلاش‌های قبلی خود در برنامه هسته ‌ای‌اش ادامه می‌دهد.»

وی با اشاره به  توافق‌های اخیر بحرین و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل گفت: «تا همین چند ماه پیش خبرنگاران می‌گفتند: شما هیچ پیشرفتی در زمینه عادی‌سازی روابط با اسرائیل هم نداشتید.» 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد که درست است جمهوری اسلامی ایران هنوز به کمپین ترور در جهان ادامه می‌دهد، اما همه چیز در زمان و شرایط مناسب اتفاق خواهد افتاد.

مایک پمپئو خاطرنشان کرد: «تلاش‌های ما موفقیت آمیز بوده‌اند، موفقیت آمیز خواهند بود، و من اطمینان دارم روزی خواهد آمد که ماهیت رژیم در [ایران] بار دیگر به مردم ایران احترام خواهد گذاشت.»

صدای امریکا