اگر شما هم مثل ما، یکی از برنامه های ثابت آخر هفته تان فیلم دیدن باشد، به خصوص اگر فیلم ها را در جمع خانوادگی نگاه می کنید، می دانید چه سخت است انتخاب فیلمی که به همه گروه های سنی خانواده بخورد! فیلمی که شما را معذب نکند، بزرگ ترها را وادار نکند چند وقت یک بار بگویند “ای بابا!” و هی مجبور نباشید سر صحنه های عاشقانه یا کشت و کشتار دستتان را جلوی چشم های افراد کوچک تر خانواده بگیرید! به همین دلیل، ما دو سانس فیلم در خانه داریم، یک سانس معمولا بعدازظهر آخر هفته ای که در خانه باشیم برقرار است که با دختر کوچکم فیلم می بینیم و یک سانس آخر شب هم فقط مخصوص بزرگ ترها.

فیلم هایی که می بینیم لزوما جدید نیستند. همین که بعد از تمام شدن فیلم، راضی از جامون بلند شیم و دنبال کارهامون بریم برامون کافیه.

 فیلم هایی که میشه با بچه ها نگاه کرد معمولا رمانتیک کمدی ها هستند که ما “life as we know it ” و فیلم جدید هری پاتر را این هفته دیدیم.

برای سانس آخر شب هم فیلم  The City of Your Final Destination که از کتابخانه ریچموند هیل گرفته بودم، دیدیم که به نظرم واقعا خوب بود. دانشجوی ۲۸ ساله دوره دکترای دانشگاه کانزاس به نام عمر رزاقی، یک بورس دریافت می کنه تا بتونه زندگینامه ی نویسنده آمریکای لاتین Jules Gund را بنویسه. او در این مسیر باید از سه نفر نزدیکان نویسنده اجازه بگیره، برادرش، بیوه ی او و معشوقه ی جوانش.

 

 اگر به فیلم های کشورهای دیگر هم علاقه داشته باشید، پیشنهاد می کنم فیلم “lemon tree” را ببینید (البته اگر تا به حال ندیده اید). فیلم، داستان بیوه زنی فلسطینی ست که با نقل مکان وزیر دفاع اسرائیل به همسایگی اش، مجبور به دفاع از مزرعه درختان لیمویش می شود.

اگر اهل سینما رفتن با بچه ها هم هستید، بگم که هفته پیش انیمشن “Rio” را دیدیم و همگی لذت بردیم. خیلی فیلم شاد و رنگارنگ و مفرحی بود.

ما که یکشنبه با دیدن بارش برف در صبح “بهاری” حسابی جا خورده بودیم و نمیدونستیم چکار کنیم، بعدازظهر خیلی خوبی را در سینما گذروندیم.

 این هفته فیلم Rabbit Hole با بازی نیکول کیدمن بیرون میاد که خیلی منتظرم ببینم. حالا فقط باید جمعه بشه که خودم را به کتابخونه یا فروشگاه اجاره فیلم blockbuster برسونم و یک ساعتی وسط فیلم ها قل بخورم و ببینم این هفته چی ببینیم . . .