در مراسم غیر رسمی تولد استاد شجریان، که بدون اطلاع قبلی برای این استاد آواز ایران برگزار شد، مهندس موسوی به جمع حضار در کارگاه پیوست

شهروند ۱۲۵۰ ـ ۸ اکتبر ۲۰۰۹


 

به گزارش خبرنگار مهر در مراسم غیر رسمی تولد استاد شجریان، که بدون اطلاع قبلی برای این استاد آواز ایران برگزار شد، ابتدا یکی از هنرجویان متنی را قرائت کرد که قبل از به اتمام رسیدن آن مهندس موسوی به جمع حضار در کارگاه پیوست. در ادامه این مراسم و پس از تبریک سالگرد تولد استاد از سوی هنرجویان، مهندس موسوی در چند دقیقه با اشاره به حضور پربرکت و افتخارآمیز شجریان در فرهنگستان هنر برای تربیت نسل جدیدی از هنرجویان مشتاق فراگیری آواز ایرانی از وی سپاسگزاری کرد.

پس از سخنان رئیس فرهنگستان هنر، استاد شجریان نیز با تشکر از مسئولان فرهنگستان بویژه مهندس موسوی و معاونت هنری فرهنگستان که این امکانات را برای برگزاری کارگاه آواز در جهت اعتلای هنر موسیقی ایجاد کرده اند درباره سلوک و نحوه عملکرد هنرجویان برای مقبولیت هنرشان نزد مردم سخنانی ایراد کرد. در این مراسم که علاوه بر هنرجویان، شاگردان قدیمی استاد از جمله نوربخش، جهاندار، رفعتی و شفیعی نیز حضور داشتند قاسم رفعتی به اجرای آوازپرداخت و در پایان کارگاه آموزشی با خواندن آواز از سوی هنرجویان به کار خود ادامه داد .