خدمات و برنامه های سازمان زنان ایرانی انتاریو

دفتر سازمان زنان روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت۱۰ صبح تا۲ بعدازظهر آماده  پاسخگویی به  اعضا و علاقمندان می باشد. برای تماس با ما و یا گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های سازمان، لطفا  با تلفن

۹۵۶۶- ۴۹۶- ۴۱۶ تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی:

Oriole Community Center, 2975 Don Mills Road, North York, M2J 3B7

 

مجمع عمومی سالانه

مجمع عمومی سالانه سازمان زنان ، چهارشنبه ۱۴ سپتامبر از ساعت ۶ تا ۹ شب. ورود برای همگان آزاد است. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و  رزرو جا با تلفن سازمان زنان تماس بگیرید. محل برگزاری:

Advent Lutheran Church

۲۸۰۰ Don Mills Rd, North York, ON

 

مسافرت  تابستانی

سازمان زنان یک مسافرت گردشی و  تفریحی پنج روزه  در  Carriage Ridge Resort at Horseshoe Valley  واقع در منطقه ی زیبای  “مید لاند”  را برای روزهای  ۲۲ تا ۲۶  آگوست ۲۰۱۱ برنامه ریزی نموده است.  برای اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام از طریق شماره  ۹۵۶۶ – ۴۹۶ – ۴۱۶ با ما  تماس بگیرید.

 

برنامه ها و خدمات زیر در دفتر مرکزی سازمان زنان ایرانی انتاریو ، ارائه می گردند:

 

خدمات رایگان استقرار به تازه واردین

ـ اطلاعات در زمینه مسکن، تحصیلات، بهداشت، مسائل حقوقی، مهاجرت، کمک های مالی دولتی و تفریحات سالم

ـ راهنمایی و ارجاع متخصصان تحصیلکرده و صاحبان رشته های فنی و حرفه ای جهت اخذ لایسنس به منابع مربوط

ـ پر کردن فرم های مختلف دولتی

ـ ارجاع به کلاس های زبان انگلیسی و مراکز آموزش مهارت های لازم جهت کاریابی

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت با تلفن سازمان زنان تماس بگیرید.

 

مکالمه زبان انگلیسی

هر پنجشنبه، از ساعت ۴ تا ۶ بعدازظهر، برگزار می شود. برای ثبت نام با دفتر مرکزی سازمان تماس بگیرید.

برنامه ویژه سالمندان

برنامه ای شامل تفریح، سرگرمی، آموزش و گفتگو. هر جمعه از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا۳۰: ۳ بعدازظهر.

گروه ادبیات و مطالعه

برنامه گروه ادبیات و مطالعه در ماه های جولای و آگوست برگزار نخواهد شد.

 

برنامه های زیر در دفتر دیگر سازمان واقع در آدرس زیر برگزار می شوند:

Advent Lutheran Church

۲۸۰۰ Don Mills Rd, North York, ON

 

برنامه ویژه مادران و کودکان خردسال

شامل بحث و گفتگوهای عمومی در مورد  مسائل  والدین و پرورش کودکان، کارگاه های آموزشی، و پذیرایی می باشد.  همه هفته روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۲ ظهر  الی ۳ بعداز ظهر.

ـ پنجشنبه ۲۱ جولای: خودآگاهی و اعتماد به نفس/ شیدا بامداد، مددکار اجتماعی

ـ پنجشنبه۲۸جولای: همکاری و فعالیت های دسته جمعی از طریق تجربه روزانه / افخم مردوخی،  مشاور خانواده و جوانان

ـ پنجشنبه ۴ آگوست: فعالیت بدنی، تفریح  و ناهار در هوای آزاد / ملکناز صدوقی

 یوگا و تمرینات کششی برای سلامتی و نشاط

همه هفته روزهای سه شنبه از ساعت ۴:۳۰ تا ۶ بعدازظهر. زیر نظر مربی مجرب نوشین خدایار . برای شرکت در ترم جدید یوگا هم اکنون ثبت نام می شود.  

 

برنامه های آموزشی بنیاد پریا

کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی

In partnership with York Catholic District School Board

بنیاد پریا با همکاریYork Catholic District School Board  کلاس‌های رایگان آموزش زبان انگلیسی را به شرح زیر در مکان جدید بنیاد پریا برگزار می‌کند:

 *کلاس‌های روزانه آموزش زبان ESL  روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر در سطوح ۱ تا ۴ .

* کلاس آموزش زبان در سطح ابتدایی برای کسانی که هیچگونه آشنایی با زبان انگلیسی ندارند، روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت۹ صبح تا ۱۲ ظهر.

*کلاس‌های شبانه آموزش زبان تخصصی در رشته‌های حسابداری، مهندسی و پرستاری، روزهای سه شنبه و پنجشنبه از ساعت ۶ تا ۸ بعدازظهر. این کلاس‌ها ویژه افرادی است که برای پیداکردن کار یا اشتغال به حرفه تخصصی خود نیازمند یادگیری اصطلاحات و زبان رایج حرفه‌اشان هستند.

*کلاس‌های آموزش تافل و سیتی‌زن شیپ در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۶ تا ۸ بعدازظهر. کلاس‌های تافل برای کسانی است که با دانستن زبان انگلیسی در حد پیشرفته مایلند تحصیلات خود را در دانشگاه‌ها و کالج‌ها ادامه دهند و کلاس‌های سیتی‌زن شیپ ویژه افرادی است که دست‌کم سه سال از اقامت آنان در کانادا گذشته و می‌خواهند در امتحان سیتی‌زن شیپ شرکت کنند.

* کلاس‌های زبان انگلیسی برای شهروندان ارشد و آموزش زبان محاوره‌ای برای عموم، روزهای شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر. کلاس زبان شهروندان ارشد در زمینه موضوعات مورد علاقه آنان و صحبت کردن است و کلاس آموزش زبان محاوره‌ای ویژه کسانی است که درپی یادگیری زبان روزمره برای نیازهای عادی زندگی هستند.

از علاقمندان به آموزش زبان انگلیسی در رشته‌های فوق تقاضا می‌شود برای ثبت نام و شرکت در این کلاس‌ها در ساعات اداری روزهای دوشنبه تا جمعه با شماره تلفن مرکز پریا: ۰۲۰۲-۷۶۴-۹۰۵ تماس گرفته و یا نام کامل، شماره تلفن و کلاس مورد نظرشان را به شماره: ۳۷۷۵-۷۶۴-۹۰۵ فکس کنند و یا به ایمیل:info@parya.org  ارسال کنند. یادآوری می‌شود که کلاس‌های فوق در صورت رسیدن تعداد ثبت‌نام کنندگان به حد نصاب تشکیل خواهد شد.

کلاسهای آموزش فوتبال بنیاد پریا

 برای نوجوانان(دختر و پسر)

بنیاد پریا به اطلاع می رساند که کلاس های آموزش فوتبال برای نوجوانان ۸ تا ۱۷ سال را روزهای یکشنبه هر هفته زیر نظر آقای جمپور صفرزاده، مربی رسمی فوتبال، برگزار می‌کند.  این کلاس‌ها برای یک دوره ۱۰ هفته ‌ای از تاریخ یکشنبه ۱۰ جولای تا یکشنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ برگزار می‌شود.

هزینه ثبت نام در این کلاسها برای اعضای بنیاد پریا ۹۰ دلار و برای افراد غیرعضو ۱۰۰ دلار می باشد. این مبلغ  شامل حق عضویت، لباس ورزشی (شامل پیراهن، شورت و جوراب) است. برنامه کلاس ها شامل تمرین های تکنیکی و تاکتیکی و مسابقات تیمی می باشد.

ساعت تشکیل کلاس ها از ساعت ۵ تا ۷ بعدازظهر خواهد بود.

محل تشکیل کلاسها:

Green Lane Park, Thornhill, ON. L3T 5K5

تلفن اطلاعات و ثبت نام: (۹۰۵) ۷۶۴-۰۲۰۲ 

 

چگونگی رفت و آمد به مرکز پریا

* افرادی که ساکن منطقه دان‌میلز، فرویومال و اطراف هستند می‌توانند با استفاده از اتوبوس خط ۹۰ (YRT)  تا تقاطع خیابان لزلی و John آمده  و سپس با تعویض اتوبوس خط شماره ۲ به طرف فینچ را سوار شده و مقابل مرکز پریا پیاده شوند.

* افرادی که در منطقه شمال خیابان بی ویو و ریچموندهیل زندگی می‌کنند می‌توانند با استفاده از خط اتوبوس شماره ۹۱ (YRT) تا تقاطع بی ویو و John بیایند و سپس با استفاده از حط اتوبوس شماره ۲ مقابل مرکز پریا پیاده شوند.

* افرادی که از منطقه ریچموندهیل و مسیر شمال خیابان یانگ زندگی می‌کنند می توانند با هریک از اتوبوس‌هایی که به طرف جنوب خیابان یانگ می‌آیند تا تقاطع خیابانDoncaster  (محل سابق بنیاد پریا) بیایند سپس با سوار شدن به اتوبوس خط شماره ۲ (YRT) در مقابل مرکز پریا پیاده شوند.

* افرادی که در منطقه ویلودیل، نورت یورک و جنوب خیابان یانگ زندگی می‌کنند می‌توانند در ترمینال اتوبوس‌های ایستگاه فینچ در سکوی شماره ۸ خط اتوبوس شماره ۲ را سوار شده و در مقابل مرکز پریا پیاده شوند.

 

گردهمایی انجمن ساختمان سازان ایرانی‌ کانادایی

IC Builders

به آگاهی‌ اعضا، همکاران و دست اندرکاران ساختمان می رساند گردهمایی این ماه انجمن در تاریخ پنجشنبه ۲۱ جولای از ساعت ۷ تا ۹ بعد ازظهر در محل: 

۶۶۰Shepard Ave. East,St. Gabriel Building B

 main floor  party room

برگزار می گردد. در این جلسه آقای مهندس صفاپور مبحث مربوط به ساخت و ساز خانه‌های مسکونی در تورنتو را با حضار در میان خواهند گذاشت.

هیئت مدیره انجمن

  www.icbuilders.ca

 

برنامه های گروه Toronto Iranians

پیاده روی در Waterfront Trail

 گروه ثبت شده و غیر انتفاعی ایرانیان تورنتو با سابقه ۹ سال برنامه های پیاده روی در تورنتو و انتاریو برای علاقمندان به طبیعت و ورزش برنامه های منظم پیاده روی تدارک دیده است.

محل پیاده روی Waterfront Trail

تاریخ و زمان: شنبه  ۲۳ جولای از ساعت ۹:۳۰ تا ۲:۳۰ بعدازظهر                                          

مسافت پیادروی: ۸ کیلومتر

محل ملاقات: پارکینگ واقع در ضلع شمال غربی تقاطع Leslie  و Sheppard

آخرین مهلت ثبت نام: جمعه ۲۲ جولای

لطفا جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۷۲۳۶-۸۸۷(۴۱۶) تماس حاصل نمایید و یا به وب سایت www.torontoiranians.com مراجعه فرمایید.

 به سوی موفقیت

گروه خدماتی ایرانیان تورنتو Toronto Iranians Community Group با همکاری سازمان غیرانتفاعی Envision Education Foundation و وزارت مهاجرت و شهروندی انتاریو (MCI) برنامه ای برای کمک به جوانان فارسی زبان ۱۶ تا ۲۴ ساله برگزار می کنند. هدف از این برنامه ارائه کمک و مشاوره به جوانانی ست که در حال حاضر شاغل و یا در حال ادامه تحصیل نیستند. با ثبت نام در این برنامه جوانان می توانند در طی جلسات آموزشی با متخصصان رشته های مختلف آشنا شده و اطلاعات کافی برای انتخاب هدف و راه آینده خود کسب کنند.

محل جلسات ۴۹۵۰ Yonge St., Suite C34 (Concourse Level)

در صورت نیاز هزینه رفت و آمد و برنامه های جمعی پرداخت خواهد شد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام با تلفن ۶۴۷-۲۵۸-۸۸۱۱-ext 25 نیاز سلیمی تماس حاصل نمایید و یا به وب سایت www.torontoiranians.com مراجعه فرمایید.

 

اطلاعیه انجمن ادبی و هنری خیام

به نام پروردگار بزرگ و با همیاری هموطنان گرامی، انجمن ادبی و هنری خیام به اطلاع عموم می رساند که بار دیگر فعالیت خود را از تاریخ دوشنبه ۲۵ جولای ۲۰۱۱ در محل جدید(بنیاد پریا)، با برنامه های متنوع ادبی، هنری و موسیقی آغاز خواهد کرد، لذا از کلیه هموطنان محترم دعوت به عمل می آید با شرکت در جلسات انجمن و در مسیر پویایی فرهنگ ایران زمین، با این سازمان فرهنگی ـ هنری همکاری فرمایند.

ضمنا هیات اجرایی انجمن از تلفن های بیشمار شما فرهیختگان در حمایت از این انجمن و تشکیل مجدد آن سپاسگزاری می نماید.

پذیرایی: همراه با شیرینی، میوه، چای و قهوه

اولین جلسه انجمن: دوشنبه ۲۵ جولای ۲۰۱۱ از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰ شب

آدرس جدید بنیاد پریا:

۳۴۴ جان شرقی (تقاطع بی ویو / جان شرقی)

تلفن تماس روابط عمومی انجمن: ۸۹۹۹ ـ ۲۷۶ ـ ۴۱۶

۳۴۴ John Street East

Bayview and John

ا

اطلاعیه کانون فنی انتاریو

پیک نیک فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران 

بدین وسیله به اطلاع کلیه فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران مقیم انتاریو می رساند که پیک نیک امسال کانون فنی انتاریو در تاریخ ٣١ جولای ٢٠١١(یکشنبه) برگزار می گردد.

از کلیه دوستان که علاقمند به حضور در این پیک نیک می باشند خواهشمند است که برای اطلاع از محل پیک نیک و جزییات بیشتر با ایمیل کانونinfo@faniiontario.org  تماس حاصل نمایند.

با تشکراعضای هیات مدیره کانون فنی، شعبه انتاریو

 

بنیاد خیریه کهریزک کانادا

 نیکوکاری خودبخود زیباست به مقدار آن نیاندیشید

 

آیا هرگز فکر کرده اید که به جای ارسال گل برای مراسم سوگواری و ترحیم می توانید با اهدای مبلغ آن به بیماران ام.اس. بنیاد خیریه کهریزک باعث شادی بیشتر روح مرحومان و تسلی خاطر بازماندگان گردید و همزمان به نیازمندان کشورمان کمک کنید؟ 

حتی می توانید به جای خرید هدیه برای تولد وسایر مراسم برای کسانی که می دانیم به چیز دیگری نیاز ندارند، به نام آنها مبلغی به این بنیاد اهدا کنید. بار دیگر که در یکی از این موقعیت ها قرار گرفتید این مورد را در نظر داشته باشید.

برای تمامی مبالغ اهدائی شما رسید مالیاتی صادر خواهد شد.

بنیاد خیریه کهریزک کانادا یاریگر سالمندان، معلولان و بیماران ام.اس خیریه کهریزک ایران است.

با ما تماس بگیرید.

بنیاد خیریه کهریزک کانادا یک موسسه خیریه ثبت شده در کانادا است و برای کمکهای مالی شما رسید مالیاتی صادر خواهد شد. 

Kahrizak Foundation of Canada

۶۰۲۱ Yonge St. Suite 121

North York, Ontario  M2M 3W2

Tel.: 416-221-3090

 Bank: T.D. Canada Trust

 Branch & Account: 10842-399

Website: www.kahrizak.ca

E-mail: info@kahrizak.ca

 

کانون مهر ایران آرورا و نیومارکت  

جهت تشکیل کلاس آموزش زبان فارسی در آرورا و نیومارکت برای نوجوانان تا آخر ماه آگوست ۲۰۱۱ ثبت نام به عمل می آورد. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

ضمنا برنامه های کانون هر دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر با بحث های مختلف از جمله بهداشت و سلامت اخلاقی و اجتماعی، تاریخ و شعرخوانی برقرار است.

مکان: Aurora Community Centre

Yonge, Aurora Heights

تلفن های تماس: ۳۶۰۷-۸۴۱-۹۰۵ و ۷۶۵۴-۲۶۸-۴۱۶

 

سازمان  دگرباشان جنسی ایرانی  ـ  ایرکو

خدمات مشاوره برای دگرباشان جنسی و خانواده های ایشان، ترجمه کتبی و شفاهی برای دگرباشان جنسی تازه وارد به کانادا، ایجاد ارتباط با سازمان های اسکان‌ده، مشاوره در امور پناهندگی و مکاتبه با سازمان های مسئول امور پناهندگی

تلفن +۴۱۶-۴۰۷-۵۴۵۱

پست الکترونیکی  board@irqo.org

وبسایت www.irqo.org 

ملاقات حضوری

سه شنبه و چهارشنبه هر هفته ۱۱ صبح تا ۵ بعدازظهر

آدرس: ۵۱۹ Church Street Community Centre

Toronto Ontario

Subway: Wellesley Station (Wellesley & Young) Northbound Platform

ساقی قهرمان ـ نیاز سلیمی

 

سازمان مشاوره و بهداشت روانی آتنا

محمود صادقی (PH.D)

دکترای مشاوره و روان درمانی

مشاوره خانواده، ازدواج، نوجوانان، اضطراب،

افسردگی و مشکلات عاطفی ـ روانی

ـ مشاوره گروهی با روش روانکاوی

ـ مشاوره گروهی با روش شناختی

ـ بهداشت روانی قبل از ازدواج

ـ آموزش گروهی بهداشت روانی خانواده برای زوجین

۴۶۱۶-۸۸۵-۶۴۷

۳۰ Via Renzo Dr (Leslie & Via Renzo) L4S 0B8

 

اطلاعیه انجمن ایرانیان انتاریو

انجمن ایرانیان انتاریو با همکاری گروه پرشیا برنامه هفتگی مستمر خود را از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر روزهای جمعه هر هفته در سالن اجتماعات ساختمان شماره ۵۴۳۰خیابان یانگ به شرح زیر در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد:

پذیراییبا چای، قهوه، شیرینی،میوه، انجام حرکات  نرمشی و فرم تا ی چی چوان  توسط خانم زهره دیوانی

بازی‌‌ رامی، شطرنج، تخته نرد، پینگ پنگ و بینگو با جوایز رایگان، صرف ناهار

تاریخ برگزاری برنامه های غیر مستمر از قبیل شعرخوانی، ورک شاپ، گردش های دستجمعی و آموزش نقاشی و خیاطی در هر هفته به اطلاع خواهد رسید. برنامه های  روز۲۲ جولای ۲۰۱۱ شامل برنامه های مستمر می باشد.

 

***

از کلیه هموطنانی که تبحری در زمینه های مختلف هنری، فنی و آموزشی از قبیل نقاشی، خطاطی، موسیقی، امور برق و تدریس زبان های فارسی، انگلیسی و نظایر آن دارند و مایلند به صورت قراردادی با انجمن همکاری نمایند درخواست می شود با تلفن دفتر انجمن به شماره۲۶۵۶-۴۴۱-۴۱۶  تماس گرفته و یا در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ده صبح تا دو بعدازظهر به دفتر انجمن واقع در ۵۳۳۰ خیابان یانگ مراجعه نمایند. 

هیئت مدیره انجمن ایرانیان انتاریو 

 

اطلاعیه باشگاه همبستگی

برنامه های باشگاه همبستگی در روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت ۳۰/۱۱ الی ۳۰/۳ بعدازظهر در آدرس ۴۳ Church St.Richmond Hill برگزار خواهد شد.

این برنامه ها شامل پذیرایی، نرمش، شعرخوانی، موزیک، بینگو و تخته نرد می باشد.

 

گروه های تحلیل رفتار متقابل TA

اگر

از سرگشتگی خسته شده اید

می خواهید با خودتان راحت تر کنار بیایید

روابط صمیمانه تری داشته باشید

از جر و بحث های روزانه خسته شده اید

می خواهید با خود آشتی کنید

می خواهید مفهوم عشق را به طور واقعی تجربه کنید

مشاوره گروهی به روش TA به شما کمک می کند تا به اهداف فوق دست یابید

با شرکت در این جلسات گروهی ضمن دست یابی به صلح درونی با خود، روابط دوستانه تری را تجربه خواهید کرد

TA یک روش آزمون شده، مطمئن و کاربردی است که برای بهبود حالتهای درونی و روابط بین فردی طراحی شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گروه ها می توانید با شماره: ۰۲۰۱-۷۳۰-۴۱۶ تماس حاصل نمایید

دکتر نسترن ادیب راد(مشاور و روان درمانگر)- دکتر ایرج امید(روانپزشک)

دکتر احمدرضا زمانی(متخصص پزشکی اجتماعی و خانواده)

 

گروه ایرانی حمایت از بیماران سرطانی

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به سئوالات شما به زبان فارسی است.

کلیه خدمات ما به طور رایگان انجام می شود.

بخشی از خدمات ما:

ـ ارائه اطلاعات در مورد انواع بیماری های سرطان

ـ ارائه اطلاعات در مورد سرویس های خدماتی موجود برای بیماران سرطانی و خانواده آنها

ـ ارائه خدمات حمایتی به بیماران سرطانی و خانواده ی آنها

ـ حضور داوطلبان فارسی زبان در بخش های مختلف بیمارستان ها از جمله بخش شیمی درمانی

تلفن ۹۰۳۷-۲۳۷-۹۰۵  

www.iraniancancersupport.com

 

اطلاعیه خیریه پردیس  (Paradise)

به اطلاع کلیه دوستان و حامیان محترم می رسانیم که جهت رفاه حال افرادی که در طی روزهای هفته امکان برقراری ارتباط حضوری یا تلفنی با پردیس را ندارد ساعات کار خیریه را به شرح زیر تغییر داده ایم

روزهای دوشنبه الی پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۴ بعد ازظهر

و روز شنبه از ساعت ۱۰ الی ۴ بعد از ظهر

پردیس همچنان آماده پذیرش کمکهای نوعدوستانه می باشد.

تلفن:۹۰۵۴۸۲۴۸۲۲

فکس :۹۰۵۴۸۲۴۸۲۳

وب سایت: www.paradisecharity.org

فیس بوک:

http://www.facebook.com/pages/Paradise-Charity-Group/152033621522365

 

کلاس های تابستانی رایگان

زبان و فرهنگ و هنر پارسی در منطقه ریچموندهیل از روز ۴ جولای تا ۲۹ جولای هر روز هفته از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۲ در مدرسه:

St.Joseph Richmon Hill

۳۰۱ Roney Ave.

(Sussex Ave.& Paliser Cres.)

دایر می باشد. این کلاس ها برای دانش آموزان از JK تا کلاس ۸ است.

برای نام نویسی با خانم امانی تماس بگیرید. ۶۲۴۷ـ۷۰۹- ۹۰۵