Mohammad-Rahimian

آیا ریسک های مربوط به بازنشستگی را می دانید؟ آیا برای آنها آماده هستید؟

شما می خواهید کارهایی که علاقمند هستید را پس از بازنشستگی انجام دهید، اما در عین حال نگران حفظ پس اندازتان هستید.

با انتخاب و افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی نزد شرکت بیمه نیازی به نگرانی نیست و می توانید بازنشستگی ای داشته باشید و درآمد بازنشستگی شما برای کل زندگی تان تضمین شده و این بدین معنی است که درآمدتان هرگز پایین نمی رود و حتی ممکن است افزایش یابد.

درآمد شما بر اساس سن شما در زمان اولین برداشت محاسبه می شود. سن شما تعیین می کند که هر سال چه درصدی از ارزش حفظ شده قراردادتان را می توانید برداشت کنید. پس این مسئله، حتی در صورت رکود بازار، ربطی به طول عمر شما ندارد و شما می توانید همان مقدار را هر ساله برداشت کنید.

و در صورت فوت، وارث از پیش تعیین شده توسط شما، دریافت کننده سرمایه و سود شما به همان میزان ارزش تضمین شده قراردادتان است: به این معنی که وارث شما، دریافت کننده حداقل۱۰۰% سپرده های شما، منهای مبالغی که در هر برداشت شما داشتید خواهد بود.

صرفنظر از رکود بازار به درآمد بازنشستگی خود می رسید و دو راه برای افزایش آن نیز وجود دارد:

آغاز مجدد بر اساس ارزش بازار و همچنین حق الامتیاز(Bonus)

ابتدا نگاهی به اولین روش می اندازیم، ارزش قراردادتان بر اساس عملکرد بازار ارزش یابد. آغاز مجدد هر سه سال رخ می دهد و ارزش بازار بالاتر از ارزش حفظ شده قراردادتان می شود. هر آغاز مجددی، درآمد تضمین شده زندگی شما را افزایش می دهد.

در روش دیگر درآمد شما از طریق حق الامتیاز افزایش می یابد. شما در هر سالی که دریافت نداشته باشید می توانید حق الامتیاز به دست آورید. حق الامتیازها ارزش استفاده شده برای محاسبه درآمد بازنشستگی و در نتیجه درآمد تضمین شده زندگی تان را افزایش می دهد و این راهی برای رسیدن به سطح درآمدِ مورد نظرتان است.

امید به زندگی طولانی تر

   شما نیاز به برنامه ای برای داشتن یک بازنشستگی طولانی تر از والدینتان دارید.

زوجینی که هم اکنون ۶۰ سال دارند شانس ۵۰-۵۰ دارند که یکی از زوجین تا سن ۹۲ سالگی زندگی خواهد کرد.

 

 

رکود بازار

       با نزدیک شدن به دوران بازنشستگی شما نیاز خواهید داشت که با محافظت از سرمایه گذاریتان از خسارات جلوگیری کنید: افت بازار می تواند پس اندازهای شما را از بین برده یا شما را مجبور کند که مقدار بسیار کمی را بتوانید حفظ کنید.

 

هزینه های بالای زندگی 

شما نیاز خواهید داشت که مطمئن شوید درآمدتان به اندازه کافی در دوران بازنشستگی افزایش می یابد که با وجود تورم از کاهش قدرت خرید شما جلوگیری شود.

 

دردسرهای املاک

       ثابت شده که تسویه املاک می تواند کاری پیچیده و زمانبر برای عزیزانتان باشد، اما با داشتن یک برنامه مناسب می توانید از برخی مشکلات و همچنین از پرداخت های سنگین دستمزد پیش گیری کنید.

به طور خلاصه، انتخاب و افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی نزد شرکت بیمه، بدون در نظر گرفتن مدت عمر، به شما اجازه حفظ کارهایی که علاقمند هستید را حتی در صورت رکود بازار، می دهد. درآمد بازنشستگی شما برای کل طول عمرتان تضمین شده و حتی در صورت سر رسیدِ آغاز مجدد و حق الامتیاز افزایش می یابد. این مدل حساب سرمایه گذاری تنها در شرکت های بیمه وجود دارد و در بانکها عرضه نمی شود.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.