بد نیست بدانیم که طبق آمار، یک دوم از دارندگان وام های مسکن (Mortgage) به سبب ناتوانی جسمی و از کارافتادگی در بازپرداخت وام دچار مشکل خواهند شد.

طبق آمار۹۰ درصد از ناتوانی های جسمی (Disability) از بیماری های سخت  (Critical Illness) ـ به وجود می آید نه از تصادف (Accident) .

بیماری قلبی بارزترین علت مرگ در آمریکای شمالی و یکی از دلایل اصلی ناتوانی است. احتمال بروز بیماری قلبی با افزایش سن بالا می رود. احتمال بروز بیماری قلبی در مردان بالای ۴۵ و زنان بالای ۵۵ بیشتر می شود. همچنین در صورت داشتن اعضای خانواده نزدیک که در سنین پایین تر مبتلا به این بیماری شده اند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری می باشید.

حملات قلبی زمانی رخ می دهد که جریان خون به مغز متوقف شود

علایم حملات عبارتند از :

* بی حسی یا خواب رفتگی ناگهانی صورت، بازو یا پا (به ویژه در یک سمت بدن)

* گیجی ناگهانی، مشکل در تکلم یا درک صحبت

* مشکل ناگهانی در دید یک یا دو چشم

* مشکل ناگهانی در راه رفتن، سرگیجه، فقدان تعادل یا هماهنگی بدن

* سردرد شدید ناگهانی بدون هیچ علایمی

اگر شما هر یک از این علایم را دارید باید فوری برای درمان به بیمارستان مراجعه کنید. درمانگر تیزبین حمله قلبی، با از بین بردن لخته خون یا توقف خونریزی، سعی می کند حمله  را متوقف کند. پس از حمله نگهداری افراد برای غلبه بر ناتوانی های پدید آمده از حمله کمک می کند.

درمان دارویی با رقیق کننده های خون  متداول ترین درمان برای حملات قلبی است.

خوب به راستی چه باید کرد؟ بیمه مناسب جوابگو خواهد بود.

ولی آیا می دانیم که چرا باید به جای بیمه وام مسکن، بیمه عمر داشته باشیم؟ آیا می دانیم خانواده ما و به عبارت صحیح تر هر کسی که آینده او برای ما مهم است می تواند با بیمه عمر ما، زندگی آسوده تری داشته باشد؟ آیا می دانیم با داشتن بیمه های مختلف، خصوصن بیمه عمر، احساس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری داریم؟

اقتباس   www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com

www.facebook.com/Insufin