Mohammad-Rahimian

مشکلات مالی بین همسران، یکی از سه دلیل اصلی شکست ازدواج می باشد. بیمه کمک بزرگی در مسیر زندگی خانواده هاست. حال اگر پیوند این خانواده که می تواند ترکیبی حتا دو نفره داشته باشد، شکسته شود هر یک از طرفین می توانند در معرض خطر مشکلات مالی حاصل از بیماری و تنهایی شان قرار گیرند. بیمه را مانند همیشه نیازی برای همه افراد دانسته و بخصوص آن را به کسی که قرار است به تنهایی عهده دار بخش مالی خود و یا احتمالن فرزندش باشد، توصیه می کنیم.

از آنجایی که قوانین روابط غیر رسمی بین دولت ایالتی و فدرال تقسیم می شوند و همچنین بر قانون مالیات، حقوق دارایی و پرداخت های حمایتی بالقوه تاثیر می گذارد، این سئوال به صورت رمز و رازی باقی می ماند که برای دو نفری که رابطه ای را ـ که معمولن به قصد طولانی مدت است، اگر برای همه زندگی نباشد ـ با شناختی اندک و یا هیچ شناختی مطابق با قوانین آغاز می کنند، چطور می شود بدون دانستن قوانین بازی، خشنود بود؟

ازدواج مجدد و تشکیل یک خانواده جدید آرد بیشتری به آسیاب می ریزد. ترکیب دو خانواده ای که همین حالا هم درد طلاق (یا مرگ) دارند، مشکلات خاص خودش را برای فعالیت ها و وضعیت مالی خانواده در بر دارد. حتا اگر در زمان ازدواج مجدد والدین، بچه ها بزرگ شده باشند کشمکش ها و درگیری های زیادی بین این خانواده های تازه تشکیل شده، وجود خواهد داشت. در حقیقت، معمولن در سنین ۳۰ ، ۴۰ یا ۵۰ که بچه ها به بزرگسالی رسیده اند، وضعیت مالی و زرنگی ها و فریبکاریها برای داشتن پول بیشتر و محرومیت از حق انتخاب آشکار می شود و واقعیت در زمانی که پدر در سنین ۷۰ سالگی است رخ می دهد که پسر و دختر شاهد حضور مادرخوانده شان در خانه هستند که ارثشان به فرد جدید و احتمالن فرزندان جدیدشان منتقل می شود. در این صورت سریعن روابطشان سخت شده و همه چیز بین شان بد می شود.

هم اکنون برای مشاوره اقدام کنیم و یا منتظر هزینه های بیشتری در آینده باشیم؟

در نظر داشته باشیم که نیاز و پوشش ما در سه حالت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است. بیمه بیماریهای سخت و مراقبت ویژه در هر سه حالت نامبرده شده و در زمان حیاتمان جوابگویمان خواهد بود.

بیمه می تواند امنیت خاطر شما را در مواقع خطیر زندگی تضمین نماید. همانگونه که به شما توصیه می کنیم از آزمایشات سالانه خود غافل نشوید بهتر است که از گرفتن بیمه در زمان مناسب نیز غفلت نکنیم.

آیا به راستی پشتوانه ای محکمتر از بیمه برای حفاظت از خود، سرمایه تان و آنها که دوستشان دارید سراغ دارید؟ چرا که فردا برای خودش ماجرای دیگری دارد.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.