مسافرت با نوزادان و کودکان می تواند مفرح و جذاب باشد، اما آگاه باشید که کودکان در سفر، بویژه به مناطق گرمسیری، به سرعت بیمار می شوند و مراقبت از کودکان در حین سفر می تواند چالش برانگیز باشد. شما باید در هنگام سفر با خانواده تان، به موارد خاص و پیچیده توجه کنید. برای مثال :

*واکسن های خاص سفر و داروهای پیش گیری کننده توصیه شده برای بزرگسالان ممکن است برای نوزادان و کودکان مناسب نباشند.

travel--kid

* نوزدان ممکن است نیاز به یک برنامه ایمن سازی سریع  پیش از سفر داشته باشند.

*کودکان در معرض احتمال خطر بیشتر برای شرایطی نظیر اسهال و استفراغ هستند و می تواند منجر به عوارض شدیدتری شود.

*کودکان در معرض خطرات بیشتر مثل گاز گرفتن سگ هار هستند. آنها ممکن است بیشتر از بزرگسالان تمایل  به سگ های آواره و احتمالن حیوانات هار داشته باشند.

* از آنجایی که پیشگیری برای مالاریا دشوار است (به دلیل اینکه داروهای ضد مالاریا مزه بدی دارند) کودکان بیشتر در معرض مالاریا هستند و سریعن در صورت عفونت، بیمار می شوند.

اطمینان داشته باشید که بررسی های سلامت پیش از سفر برای کودکان همراه شما، ترجیحن ۶ هفته پیش از خروج، انجام گرفته و موارد مورد نیاز خاص فراهم شده است.

آماده باشید که کودکانتان با کمترین مشکلات مواجه شده و بدانید که چه کاری انجام دهید و در موارد  بروز بیماری جدی به کجا بروید. و همچنین  به خاطر داشته باشید که موارد زیر را با خود ببرید:

*وسایل مناسب مربوط به کودک مثل دستورات پزشکی و خوراک مختصر

*داروهای بدون نسخه مثل استامینوفن و بسته  نمک های کم آب شدن دهانی برای ترکیب کردن با آب سالم

*داروهای تجویزی و نامه های اجازه برای داروها و سرنگ های کنترل شده

*یک کپی از سوابق ایمن سازی کودکان

*یک گواهی پزشکی که هر گونه شرایط مزمن را نشان می دهد.

در هنگام سفر با هواپیما یا ماشین، از صندلی ایمنی کودکان استفاده کنید. یک شیشه شیر یا پستانک برای ایجاد راحتی بیشتر برای  کودکان  و همچنین متعادل کردن فشار گوش در زمان پرواز، به همراه داشته باشید.

سفر در حالی که نامی شاد و خاطره انگیز در خود نهفته دارد می تواند با بی دقتی به تراژدی دردناکی تبدیل گردد.

فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از ۱۰۰ درصد پوشش بیمه استفاده کنید، حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است، تماس گرفته شود. با عدم تماس به موقع، گاه دچار دردسر جدی خواهید شد. همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان بین ۲ تا ۳ بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد بیماری و یا تصادف قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه،  از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است.

بیمه های مسافرتی تان را از بروکر با تجربه و متخصص اخذ کنید و دقیقا بدانید بیمه تان در زمان  claimچگونه خواهد بود.

ترجمه و اقتباس از:  Tips for healthy travel with children

شرکت بیمه رحیمیان Insufin  از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که  تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه  طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری  و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

  • youtube.com/sherkatbimeh
  • https:www.facebook.com/Insufin

*