مراقبت های ویژه به بیماران و مجروحانی که زندگی شان در خطر است کمک می کند. این مراقبت ها به درمان مشکلات پیش آمده پس از جراحی ها، تصادفات، عفونت ها و مشکلات تنفسی شدید کمک می کند. این مراقبت ها زیر نظر گروهی از پزشکان و معمولن در ICU  یا مرکز آسیب ها انجام می گیرد.

مونیتورها، لوله های وریدی، لوله های تغذیه، ماشین های تنفسی، لوله های خروج مایعات و سایر تجهیزات در بخش مراقبت های ویژه معمول هستند. بسیاری از بیماران در بخش مراقبت های ویژه بهبود یافته و برخی فوت می شوند. داشتن اطلاعاتی  از پیش درباره این مکان مهم است و به پزشکان و اعضای خانواده درباره تصمیم گیری در شرایط دشوار که خودتان نمی توانید تصمیم گیری کنید، کمک می کند. بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز مراقبت های بیماران سرپایی و مراکز مراقبت های ویژه مثل مراکز تولد و مراکز مراقبت های روانپزشکی امکاناتی در جهت کمک به بهبودی بیماران هستند.

critical-patients

 

امکانات پزشکی

در زمان انتخاب مکان های  درمانی به نکات زیر توجه کنید:

  • چقدر به محل زندگی و کار شما نزدیک است؟
  • آیا بیمه درمان شما برای این خدمات کمک هزینه ای پرداخت می کند؟
  • آیا پزشک خانوادگی شما در آنجا شما را تحت درمان قرار می دهد؟
  • کیفیت درمانی آنجا چگونه است؟

کیفیت بسیار مهم است. برخی مکانها دارای امکانات بهتری نسبت به  بقیه هستند. یکی از راهها برای بررسی کیفیت امکانات آن مکان این است که گزارش های منتشر شده از ایالات، دولت فدرال و گروه های مصرف کننده را ببینید.

بیمه مراقبت ویژه ناتوانی جسمی و از کارافتادگی، بیمه ای نیست که بتوانیم آن را به سن خاصی متصل کنیم. شوربختانه بسیاری با شنیدن این نام، سالخوردگی را در ذهنشان فرض می کنند در حالی که ناتوانی، به دلایل بسیاری می تواند حادث شود. بارها در مقالات بیمه با روش ها و توضیحات گوناگون به نکته ای مشخص اشاره کردیم و آن حفظ موقعیت مالی افراد در مقطعی از زندگی است. آن دوره می تواند با بیماری، ناتوانی، فوت و ….آغاز شود. دلایل تاکید بیمه بر اخذ آن، ثبات زندگی اشخاص در مواجهه با هر رویداد پیش بینی نشده است. بیمه ناتوانی جسمی از نوع بیمه هایی است که به انسان آرامش خاطر می دهد. هر یک از ما به دفعات در طول زندگی ممکن است در معرض اتفاقی قرار گیریم که در آن نیازمند کمک کسی شویم. برای مثال کسی که سکته می کند تا مدتها به پرستار نیازمند است. این بیمه می تواند هر بار در هر حادثه ای که فرد را نیازمند یاری شخص دیگری در دو مورد از امور شخصی، مانند کمک در لباس پوشیدن، کمک در استحمام و یا کمک در غذا خوردن می کند فعال شود. این که فکر کنیم ما هرگز در فهرست چنین افرادی قرار نمی گیریم اشتباه محض است.

ترجمه و منابع: health news   و www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی میباشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

از علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید. ما را در اینترنت و شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  www.insufin.com

       www.sherkatbimeh.com

www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

   www.facebook.com/Insufin