طبق آمار ۹۰ درصد از ناتوانی های جسمی (Disability) از بیماری های سخت  (Critical Illness) به وجود می آید نه از تصادف (Accident) .

چه پیشنهاد منطقی به نظر شما می رسد؟

از طرفی دیگر به خاطر داشته باشیم در صورت بیماری می بایست برای جبران و غلبه بر مشکلات مالی، زمان اضطراری را در نظر بگیریم. به عبارت دیگر مبلغی در حدود ۶ تا ۱۲ ماه درآمد ماهانه، پس انداز داشته باشیم و یا تدابیر لازمه را از قبل تدارک دیده باشیم. در چنین مواردی کارت درمانی دولتی شما برایتان چه کار مییکند؟

به نظر می رسد که آگاهی و مطلع بودن از اینکه چگونه می توان اقساط ماهانه وام مسکن (Mortgage)  را در صورت بیماری سخت، پرداخت کرد، به همان اندازه مهم است که چگونه می توان راهی جهت معالجه بیماری سخت پیدا کرد.  از طرفی به نظر می رسد که سهم و بخش بزرگی از بدهی اکثر مردم را کردیت کارت، وام  وام مسکن و یا وام های بیزنسی تشکیل می دهد.

بد نیست بدانیم که طبق آمار، یک دوم از دارندگان وام های مسکن  (Mortgage) به سبب ناتوانی جسمی و از کارافتادگی در بازپرداخت وام دچار مشکل خواهند شد.

خوب به راستی چه باید کرد؟

این فرصت توسط شرکت های طراح و تولیدکننده این نوع بیمه (بیمه بیماری های سخت) خصوصا به تازگی بیشتر و بیشتر در اختیار مردم گذاشته شده است تا خود را در برابر بیماری های سخت و لاعلاج بیمه کنند و همچنین با دریافت مبلغ پول یکجا معاف از مالیات (Tax) آرامش خاطری داشته باشند.

فکر می کنید باید چگونه خود را در مقابل چنین بیماری هایی مجهز کنیم قبل از اینکه درها به روی ما بسته شود.

آیا می دانید این بیماری مهلک بسیار پرهزینه است و به محض اینکه آثار و علائم این بیماری در شخص تشخیص داده شود می بایست برای جلوگیری از پیشرفت آن تحت مراقبت دائم بود؟ و همانطور که به خوبی می دانید این مراقبت های پزشکی و تشخیص دارویی و درمانی برای کنترل بیماری بسیار پرهزینه است. همین جا لازم به ذکر است واجد شرایط بودن از نظر بیمه یعنی قبل از تشخیص بیماری، زیرا بعد از تشخیص نمی توان و منطقی نیست که از شرکت بیمه انتظار داشته باشیم ما را بیمه کند.

تا زمانی که سالم هستید و آثار و علائم بیماری در شما دیده نشده می توانید نسبت به بیمه کردن خود اقدام کنید و پیش بینی لازم را از نظر مسائل مالی به عمل آورید. چرا که پس از تشخیص بیماری با شرایطی سخت تر مواجه خواهیم شد نظیر قیمت بالاتر و یا شاید عدم قبولی و……

www.cover4u.ca  اقتباس

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه  های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com