Select Page

حزب نیودمکرات بیشترین کاندیداهای زن را دارد

حزب نیودمکرات بیشترین کاندیداهای زن را دارد

شهروند- حزب نیودمکرات انتاریو به رهبری آندریا هوروت بیشترین تعداد کاندیداهای زن را برای انتخابات هفتم ژوئن داراست و این اتفاق در تاریخ احزاب در انتاریو بی نظیر است. از میان ۱۲۴ کاندیدای حزب نیودمکرات ۶۹ تن آنها زن هستند یعنی ۵۶ درصد. آندریا هوروت دراین باره می گوید که این حزب تمام تلاشش را کرده است تا زنان را به مشارکت در فعالیت های سیاسی ترغیب کند و ظاهرا موفق بوده است.

در دیگر احزاب میزان مشارکت زنان به این قرار است: حزب سبز ۵۲ درصد، حزب لیبرال ۴۶ درصد و حزب محافظه کار ۳۳ درصد.

گفته می شود که بسیاری از کاندیداهای زن حزب محافظه کار در زمانی که پاتریک براون رهبر این حزب بود انتخاب شده اند. کاتلین وین، اولین نخست وزیر زن انتاریو، میگوید که میزان مشارکت زنان در عرصه ی سیاست روز به روز در حال افزایش است و زنان زیادی می خواهند که با تلاش در این عرصه پیشرفت کنند. اما این روزها کاتلین وین و آندریا هورواث در فضای مجازی مورد حملات ضد زن بسیاری افراد قرار گرفته اند و هردو اعتقاد دارند که اگر این روند در فضای مجازی اصلاح نشود و جلوی آن گرفته نشود بسیاری از زنانی که دلشان می خواهد وارد عرصه ی سیاست شوند از این کار صرف نظر می کنند.

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This