Select Page

تشکر سیاستمدارهای فلسطینی از عدم حمایت دولت کانادا از بازگشایی سفارت امریکا در اورشلیم

تشکر سیاستمدارهای فلسطینی از عدم حمایت دولت کانادا از بازگشایی سفارت امریکا در اورشلیم

شهروند- روز سه شنبه، سیاست مدارهای فلسطینی در کانادا از دولت جاستین ترودو به دلیل عدم حضور در مراسم بازگشایی سفارت آمریکا در اورشلیم و عدم حمایت از این اتفاق سیاسی تشکر کردند، اما سخنگوی وزارت امور خارجه ی کانادا اعلام کرد که کانادا اصلا به این مراسم دعوت نشده بود.

 

کانادا به همراه متحدین اصلی اش با انتقال سفارت امریکا از تل آویو به اورشلیم مخالف هستند و  می گویند که این اتفاق سیاسی مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل را دچار اختلال می کند. مراسم بازگشایی سفارت آمریکا روز دوشنبه با حضور خانواده ی ترامپ در اورشلیم انجام شد و این روز بعد از ۴ سال یکی از خونین ترین روزهای مرز اسرائیل و غزه بود. در این روز مردم فلسطین که به این حرکت سیاسی اعتراض داشتند توسط نیروهای اسرائیلی مورد حمله قرارگرفتند؛ بیش از ۶۰ تن کشته و ۲۷۰۰ تن زخمی شدند. دولت اسرائیل اعلام کرد که این حملات توسط نیروهای تروریستی شبه نظامی حماس انجام شده است.

روز دوشنبه دولت کانادا به همراه بسیاری دیگر از کشورهای جهان این حملات مرگبار را محکوم کردند.

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This