آمار در خصوص مطالبه بیمه بیماریهای سخت بدین شرح است، ۶۷ درصد سرطان، ۱۳ درصد سکته قلبی، ۵ درصد سکته مغزی ،۳ درصد بیماری ام اس ،۱۲ درصد بقیه موارد. و باز بد نیست بدانیم در آقایان ۵۲درصد سرطان، ۲۴ درصد سکته قلبی، ۵ درصد سکته مغزی، ۲ درصد بیماری ام اس و ۱۷ درصد بقیه موارد .

و در خانمها ۸۲ درصد سرطان، ۳ درصد سکته قلبی، ۵ درصد سکته مغزی، ۳ درصد ام اس و ۷ درصد سایر موارد.

و اما از نظر سنی ۳ درصد زیر سن ۲۰ سال، ۲ درصد بین ۲۱ تا ۲۹ سال، ۱۲ درصد ۳۰ تا ۳۹ سال، ۳۰ درصد ۴۰ تا ۴۹ سال، ۴۱ درصد ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۳ درصد بالای ۶۰ سال.

شایع ترین سرطان ها مانند سینه، پروستات، رحم و روده اگر به موقع تشخیص داده شوند قابل درمان هستند. بررسی سرطان پروستات در مردان بالای پنجاه سال یک ضرورت است.

“سرطان پروستات” یکی از شایعترین سرطان های مردان است که بیشتر در مردان بالای پنجاه سال بروز می کند. بنابراین مردان پس از رسیدن به سن ۵۰ سالگی بایستی از نظر سرطان پروستات بررسی شوند. پروستات غده ای به اندازه یک گردو است که در زیر مثانه مردان قرار دارد و مایعی را تولید می کند که اسپرم ها در آن شناور می شوند. در صورت بزرگ شدن این غده، ممکن است به لوله مجاری ادرار فشار وارد شده و سبب کاهش و آهستگی جریان ادرار گردد. البته همیشه افزایش اندازه پروستات، نشانه سرطان نیست و می تواند طبیعی باشد که برای اطمینان بایستی با پزشک مشورت نمود.

علت واقعی ایجاد سرطان پروستات مشخص نیست، اما افزایش سن، سابقه ژنتیکی سرطان پروستات در خانواده، کم بودن فعالیتهای فیزیکی و رژیم غذایی حاوی چربی بالا و یا فیبر کم را از عوامل تاثیرگذار در ایجاد این سرطان می دانند. سرطان پروستات در واقع رشد سرطانی پروستات است که علایم آن در مردان متفاوت است. در برخی هیچ علامتی دیده نمی شود و در برخی سبب مشکلات ادراری می گردد.

اگر سرطان پروستات تشخیص داده شود و در بدن پخش نشده باشد معمولا جراحی و برداشت پروستات (پروستکتومی) و اشعه درمانی از اقدامات درمانی بخصوص برای سنین پایینتر هستند. اقدامات درمانی توسط پزشک با توجه به سن بیمار و نوع سرطان تعیین می گردند.

در کانادا سرطان پروستات بسیار شایع است و حدود ۲۵% کل سرطانها را در مردان شامل می شود. با توجه به هشدارها و نیز انجام آزمایشات غربالگری و ابداع اقدامات درمانی جدید میزان مرگ و میر این بیماری در سال های اخیر کاهش یافته است.

در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالی مان بیمه هایی نظیر بیمه بیمارهای سخت اختیار کنیم، این بیمه به صورت های مختلف می تواند تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات را پوشش دهد. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه، به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد.

این بیمه به دوره زمان های متفاوت نظیر قرارداد سالانه، ۵ ساله، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و تمام عمر قابل اختیار است و حتا با برگشت پول در صورت عدم بیماری به بیمه شده پرداخت می شود. بیمه بیماری های سخت از کودک تا بزرگسال را در برمی گیرد. در مدلی از این بیمه نامه فرد تنها کافیست در یک دوره کوتاه مدت نظیر ۱۰ سال پرداخت کند و بدون هیچ گونه پرداختی دیگر، تمامی عمر بیمه باشد.

اقتباس: www.prostatecancer.ca   و  www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com