طبق آمار ۹۰ درصد از ناتوانی های جسمی (Disability) از بیماریهای سخت  (Critical Illness) ـ به وجود می آید نه از تصادف (Accident) .

یک دوم از دارندگان وامهای مسکن  (Mortgage) به سبب ناتوانی جسمی و از کارافتادگی در بازپرداخت وام دچار مشکل خواهند شد.

آیا می دانید امکان ابتلا به بیماری های سخت در طول عمرمان از هر ۲ نفر یک نفر است؟

آیا می دانید امکان از کار افتادگی قبل از سن ۶۵ سال از هر ۳ نفر یک نفر است؟

افراد زیادی که صاحب ملکی هستند ،معتقدند بیمه وام مسکن داشته، اما از چگونگی آن اطلاعات زیادی ندارند.

وقتی با این دسته از افراد گفت و گو می کنیم، می گویند همان ابتدا که منزل را خریداری کردیم، این بیمه را هم از همان بانک گرفته ایم. ظاهرا همه چیز در محور این اندازه از آگاهی به اتمام می رسد.

در این جا سئوالات زیادی باقی می ماند که معمولا پس از خرید خانه، کسی به آن نمی پردازد. اگر شما چنین بیمه ای دارید اطلاع دارید صاحب این بیمه نامه چه کسی است؟

آیا می توانید هر زمان که مایل بودید تغییراتی در بیمه نامه اعمال کنید؟

 از همه مهمتر اگر روزی وام خود را جابجا کردید و یا منزل خود را فروختید از وضعیت بیمه ای که گرفته اید اطلاع دارید؟

آیا فکر می کنید همچنان مورد پوشش بیمه هستید؟

 آیا به عملکرد آن واقف هستید؟

اطلاعات امروز ما در این زمینه می تواند به شما که صاحب منزلی هستید و یا قصد خرید آن را دارید کمک کند.

زمانی که منزلی را خریداری می کنید معمولا بیمه وام مسکن هم اخذ می کنید. در این حالت ظاهرا همه چیز به خوبی پیش می رود و شما با خیال آسوده فکر می کنید بیمه ای مناسب از بانک دریافت کرده اید. نکته ای که احتمالا به آن واقف نیستید این که اولا به موازات پرداخت وام، میزان پوشش نیز کاهش می یابد، اما حق بیمه پرداختی ثابت می ماند. دیگر این که پوشش بیمه با تسویه وام پایان می یابد. از همه مهمتر این که بیمه با واگذاری ملک و یا حتی تغییر وام دهنده باطل می شود. به عبارت ساده تر، تمام پول هایی که تا آن زمان پرداخته اید از دست رفته است.

نکته اساسی دیگری که تا آخرین لحظه پنهان می ماند این است که در اکثر قریب به اتفاق موارد شما از لحظه اول از نظر این بیمه هیچ کنترل وضعیت سلامتی نمی شوید، اما اگر روز Claim پیش بیاید تازه در آن زمان بانک و یا موسسه مالی(طرف قرارداد) وضعیت شما را در زمان مطالبه (Claim) بررسی می کند و شاید شمایی که در روز گرفتن بیمه سلامت بوده اید و فکر کرده اید همه چیز مرتب است، پس از سالها پرداخت متوجه شوید شرایط دریافت پوشش بیمه را به دلیل عدم سلامت امروزتان ندارید.

نکته ای که باید به آن دقت کرد این که شمایی که صاحب ملکی هستید تنها ریسک شما فوت نیست! هر یک از ما با ریسک بیماری های سخت و همچنین ناتوانی جسمی و از کار افتادگی روبرو هستیم. شاید در اینجا بپرسید پس چه بیمه ای می تواند به شما کمک کند؟

در مرحله اول ما به شما بیمه عمر را پیشنهاد می کنیم. بیمه عمر، مستقل از این که شما کجا زندگی می کنید و وام از کدام بانک است پابرجا می ماند. میزان پوشش بیمه ثابت می ماند مگر این که شما تصمیم به کاهش آن بگیرید.

   www.cover4u.ca      اقتباس

  از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه  های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید

www.cover4u.ca   www.insufin.com    www.sherkatebimeh.com 

www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin