رادیو امریکا: «آذرین وندر ویت علومی» با رمان «مرا زبرا صدا کن» برنده جایزه «پن- فاکنر» سال ۲۰۱۹ برای بهترین اثر داستانی شد. این، دومین اثر خانم علومی است و روایتی طنز از ماجراهای یک زن جوان ایرانی به نام «زبرا» است که به عنوان آخرین وارث یک میراث ادبی مسئولیتی سنگین بر عهده دارد. او تا جایی که می تواند کتاب می خواند و خاطرات سفری را که با پدرش داشت مرور می کند؛ گریز از جنگ ایران و عراق و گذر از کردستان و کاتالونیا به آمریکا.

هیأت داوران جوایز «پن فاکنر» برای انتخاب برنده، بیش از ۴۰۰ رمان و مجموعه داستان کوتاه نوشته شده توسط نویسنده های آمریکایی را که در سال ۲۰۱۸ چاپ شده بررسی کردند. آنها رمان «من را زبرا صدا کن» را روایتی شوخ، ماجراجویانه و هوشمندانه از یک سفر گریزناپذیر توصیف کرده اند و آن را «کتابخانه ای در دل کتابخانه ای دیگر» خوانده اند که فرهنگ های گوناگون را به بهترین شکلی که یک رمان می تواند، به خواننده نمایش می دهد.

خانم علومی این کتاب را ادای دینی به نویسنده های گذشته و حال توصیف کرده که با شجاعت، مفهوم انسانیت را در دنیایی که هنوز بسیاری با کمبود عدالت و برابری روبرو هستند تصویر کرده اند.