شنا یکی از لذت بخش و مفرح ترین ورزشهاست. استخر می تواند تسکین و آرامش مورد نیاز را در برابر گرمای تابستان فراهم کند. متخصصان هشدار می دهند ممکن است کودکان در صورت قورت دادن آب کلردار استخر بیمار شوند.

این مساله بسیار متداول است که آب استخر در حین چلپ چلوپ و شور و هیجانات کودکان، وارد دهانشان شود. حتا ممکن است برخی از کودکان علیرغم هشدار والدینشان از آب استخر بنوشند.

آب یک محیط  بسیار مناسب برای  رشد و انتقال میکروبها  و موجودات ذره بینی است که می توانند بیماریهایی مانند هپاتیت، تب تیفویید، اسهال آمیبی و باسیلی، تبخال، ورم ملتحمه چشم و زرد زخم ایجاد کند. این قبیل موجودات میکروسکوپی محیط های گرم و مرطوب همراه با غذای کافی را ترجیح می دهند.

بر اساس گفته های دکتر سمپسون داویس (Sampson Davis) یک پزشک اورژانس در بیمارستان مرکزی میدولند Meadowlands)) درنیوجرسی،  قورت دادن مقدار ناچیزی از آب استخر مضر نیست، اما دانستن این مساله برای والدین مهم است که  قورت دادن مقدار زیادی آب می تواند منجر به مسمومیت کلر یا به اصطلاح بیماری “آب مخلوط با مواد شیمیایی” recreational water  شود. داویس می افزاید، آب همچنین می تواند وارد ریه کودکان شده و منجر به وضعیت حادی شود که “غرق شدگی تاخیری” secondary drowning نامیده می شود که این بیماری (آب مخلوط با مواد شیمیایی) می تواند جدی باشد.

آب استخر محتوی کلر است، یک ماده شیمیایی که برای کمک به  از بین بردن باکتریهایی مثل E. Coli   و انگل ها استفاده می شود. داویس می گوید، کلر ممکن است تمام میکروب ها را از بین نبرد بنابراین اگر کودکان آب استخر را قورت دهند ممکن است بیمار شوند. اگر والدین و سایر افراد مسئول سلامتی، از این خطرات آگاه باشند می توانند پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از این اتفاقات در نظر بگیرند.

داویس  می افزاید، با آگاهی از این مساله، والدین می توانند علایم هشدار و رسیدگی اورژانسی پزشکی را نیز بدانند. بیماری (آب مخلوط با مواد شیمیایی ) و مسمومیت کلر ممکن است منجر به سوء هاضمه مثل انقباض شکمی و اسهال شود و این وضعیت ممکن است  یک حالت بدِ مسمومیت غذایی یا مشکل معده،  به نظر برسد.

دو بیمه را پیشنهاد می کنم:  

بیمه های تکمیلی، ابتدایی ترین پوششهای مورد نیاز در خصوص دارو، درمان، دندان،  چشم و آنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی دهد نظیر آمبولانس، ماساژتراپی،  کایروپراکتور، فیزیوتراپی، وسایل پزشکی و بیمارستانی و مشاور روانشناس  را در اختیار بیمه شده قرار می دهد.  این بیمه به شکلهای مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش، درصد مشارکت جهت فرد بیمه شده قابل اختیار است.

بیمه بیماری های سخت، به صورت دوره های ۵ ساله، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و تا سن ۶۵ سالگی و همچنین ۱۰۰ سالگی و حتی با برگشت پول و یا پرداخت کوتاه مدت و بهره مندی تمام عمر بدون پرداخت حق بیمه عرضه می شود.

این بیمه معمولا از ۳ بیماری رایج: سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان شروع می شود و می تواند تا ۳۲ مورد بیماری (با توجه به سن) را تحت پوشش قرار دهد.

ترجمه و منابع    www.cover4u.ca  

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱  و news@insufin.com   جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ ورسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

    www.insufin.com  www.sherkatebimeh.com

www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin