هر ساله بالغ بر ۱۳۰۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل وارد کانادا می شوند. اکثر دانشجویان بین المللی نیازمند اجازه تحصیل در کانادا می باشند. مجوز تحصیل، سندی است که از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر می شود و بنابر آن دانشجو می تواند در مدت محدود و معمولا در دانشکده ای مشخص با برنامه ای تنظیم شده در کانادا اقامت داشته و تحصیل نماید، به این شرط که کانادایی و یا شهروند کانادا نباشد و از طرفی دیگر واجد شرایط اخذ کارت درمانی استانی و یا دولتی نباشد.

برای دانشجویان، بیمه دانشجویی و تحصیلی، خانواده دانشجو را (همسر و فرزندان)، به شرط پرداخت حق بیمه، مورد پوشش قرار می دهد.

از ویژگی های خوب این بیمه نامه، پوشش کلی تا سقف دو میلیون دلار و پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه های فوق تا سقف تعیین شده و بدون مبلغ کسرشدنی Deductible است، که با توجه به هزینه های سنگین بیمارستانی و جراحی، در خصوص موارد اضطراری، تصادف، بیماری و یا حتی آزمایش و معاینه سالانه قابل پرداخت خواهد بود.

از موارد قابل پوشش بیمه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پوشش جهت بیمارستان تا سقف ۶۰ روز برای هر بیماری و یا تصادف در اتاق نیمه خصوصی.
پوشش پزشک و درمان سرپایی.
پوشش دارو تا سقف ۱۰.۰۰۰ دلار.
پوشش دندانپزشکی.
پوشش پرستار خصوصی تا ۶۰ روز به ازای هر بیماری و یا تصادف.
پوشش وسایل پزشکی و بیمارستانی.
پوشش ۱۴ روزه فرصت مطالعاتی، خارج از استان و همچنین در امریکا.
پوشش آمبولانس زمینی و هوایی در صورت نیاز.
پوشش در صورت تصادف، قطع عضو، فوت و یا برگشت متوفا.
پوشش دوران زایمان .Maternity
پوشش بیمه در این بخش تا سقف ۱۰۰۰ دلار برای دوران بارداری و یا پوشش هزینه های عواقب و عوارض دوران بارداری را شامل می شود.
لازم به ذکر است هزینه وضع حمل (زایمان) را شامل نمی شود. در صورتی که شخص بیمه شده داوطلبانه موجب تعلیق و یا انقطاع بارداری شود، بیمه پوشش را شامل نخواهد شد.
بیمه در صورتی که فرد پس از خرید بیمه نامه باردار شود، پوشش دوران بارداری را شامل خواهد شد.
از دیگر پوشش های مهم و قابل توجه بیمه می توان به پوشش چشم پزشکی اشاره کرد.
در این صورت تا سقف ۱۰۰ دلار برای معاینه و آزمایش چشم توسط اپتومتریست چشم و یا متخصص چشم (Ophthalmologist) پرداخت خواهد شد.
قابل ذکر است که بیمه شده می بایست بیمه نامه ای با حداقل ۱۸۰ روز خریداری نماید تا بتواند از پوشش فوق برخوردار شود.
پوشش دیگر بیمه استفاده از خدمات روانشناس (Psychologist) است که در این خصوص تا سقف ۵۰۰ دلار مورد پوشش بیمه است.

از طرفی دیگر توصیه بیمه حوادث کودکان، دانش آموزان و دانشجویان می شود و برای اطلاعات بیشتر وب لینک زیر را ملاحظه بفرمایید: https://www.sherkatebimeh.com/student-accident-insurance/

www.cover4u.ca اقتباس       

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱  و news@insufin.com   جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ ورسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

    www.insufin.com  www.sherkatebimeh.com

www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin