صدای امریکا: در حالی که مقامات جمهوری اسلامی با تعطیلی تجمعات مذهبی و قرنطینه شهرها مخالفت می‌کنند، مجلس خبرگان رهبری اجلاس خود را لغو کرد. پیش از این نیز علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در آخرین جلسه دیدار خود، در دورترین فاصله ممکن نسبت به حاضران نشسته بود.


از راست ایرج حریرچی،‌ محمود صادقی و علی ربیعی مقامات ایرانی که مبتلا به کرونا شده اند یا مشکوک به آن هستند

هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان قرار بود در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ۹۸ برگزار شود؛ اما دبیرخانه این مجلس اعلام کرده «در راستای عمل به توصیه های پیشگیرانه» آن را لغو کرده است.

همزمان ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران، هم اعلام کرده که به ویروس کرونا مبتلا شده است. آقای حریرچی ویدئویی از خود منتشر کرده و می‌گوید خود را قرنطینه کرده است. او روز گذشته در کنار علی ربیعی، سخنگوی دولت، در یک نشست خبری حاضر شده و با قرنطینه شهرها مخالفت کرده بود. در روزهای گذشته اظهارات این مقام وزیر بهداشت با انتقاداتی در فضای مجازی مواجه شده بود.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، هم از مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونا خود خبر داده است.

در ادامه روند افزایشی مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، وزارت بهداشت آمار ۹۵ مبتلا و ۱۵ کشته را تایید کرده است؛ با این حال انتقادها به عملکرد مسئولان در مقابله با شیوع این ویروس ادامه دارد و مقامات نیز از برخورد با آن چه «شایعات» نامیده‌اند، خبر می دهند.

این آمار در حالی است که نماینده قم در مجلس روز دوشنبه ۵ اسفند ماه اعلام کرده بود که حدود ۵۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در قم جان خود را از دست داده‌اند. آماری که وزارت بهداشت آن را تکذیب کرد.

به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی این بار نیز در مقابل بحران، رویه همیشگی خود را درپیش گرفته است. مقامات رژیم که تا همین چند روز پیش حتی نگرانی برای شیوع کرونا در ایران را رد می‌کردند، با انتشار خبر مرگ دو فرد مبتلا به این ویروس در قم مجبور به اعتراف شدند.