صدای امریکا: احتمال ارتباط افزایش آسیب‌پذیری بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ با مصرف انواع دخانیات (شامل سیگار،‌ سیگار‌های الکترونیکی، ماری‌جوانا، و غیره) در چین مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش ‌سی‌ان‌ان، یک مطالعه بر روی ۱۰۹۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا که نتایج آن در آزمایشگاه تایید شده بود، مشخص کرد که ۱۲.۴ درصد از افراد سیگاری به شدت مریض شده‌اند، نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه پیدا کرده‌اند، و برای نفس کشیدن نیاز به لوله یا دستگاه تنفس مصنوعی داشته‌اند، و یا جان داده‌اند. در حالی که این شمار در بین بیماران غیر سیگاری ۴.۷ درصد مشاهده شد.

یک مطالعه دیگر بر روی بیماران چینی مبتلا به کووید۱۹ نشان داد که پیشرفت بیماری و مرگ در افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیر سیگاری بسیار سریع‌تر بود.

سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده است که افراد سیگاری اگر به کووید۱۹ مبتلا شوند، به احتمال زیاد بیماری‌ آنها جدی‌تر خواهد بود.

سازمان غذا و داروی آمریکا نیز اعلام کرده است که هرگونه استعمال دخانیات، از جمله سیگار‌های الکترونیکی، می تواند در وضعیت جسمانی مصرف کننده تاثیرات منفی بگذارد و او را مستعد به ابتلا به ویروس کرونا و ذات‌الریه کند.