به دنبال شیوع ویروس کرونا ‌و قرنطینه خانگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، ارتباطات مجازی شهروندان به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. «زوم» یکی از پلتفرم هایی است که در هفته های اخیربه محبوبیت زیادی رسید، این سیستم کنفرانس ویدئویی، امکان برقراری ارتباط تصویری گروهی را برای کاربران فراهم می کند که هم مصرف تفریحی و هم کاربرد حرفه‌ای و شغلی دارد.

اما یکه‌تازی زوم در این عرصه چندان طولانی نبود و حالا فیسبوک برنامه جدیدی را با قابلیتی مشابه، ولی بسیار کاملتر عرضه کرده است که می تواند سایر رقبا را از صحنه ها خارج کند.

سرویس «مسنجر رومز» به انگلیسی (Messenger Rooms) فیسبوک با استقبال زیادی از سوی کاربران همراه شده است. در این گفتگوی تصویری ۵۰ نفر می‌توانند به سادگی و بدون هیچ محدودیت زمانی شرکت کنند. استفاده از این برنامه رایگان است و عضویت در فیسبوک نیز الزامی نیست.

شما در «مسنجر رومز» می توانید کاربران دیگر را از «واتس اپ»، «اینستاگرم»، «فیسبوک»، یا حتی با استفاده از یک لینک معمولی به اشتراک گذاشته شده برای چت ویدئویی، دعوت کنید.

این صفحه همیشه برای گروهی از دوستان و همکاران باز است و آنها به سادگی می‌توانند به گفتگو ملحق شده یا این جمع را ترک کنند.

به دنبال حواشی مختلفی که فیسبوک در سال‌های اخیر با آنها مواجه شده است، این شرکت به کاربران اطمینان داده که در راه اندازی این سرویس، امنیت و حفظ حریم‌ شخصی کاربران اولویت اصلی آنها است و نباید نگران استفاده از «مسنجر رومز» باشند.

نقل از صدای امریکا