هموطنان عزیز!

محمد نوری زاد، نویسنده، مستند ساز و از کوشندگان سیاسی و فرهنگی آزادیخواه و آزاداندیش، و از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ کنشگر سیاسی و مدنی در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت پرونده و بلاتکلیفی اش، علیرغم ابتلاء به بیماری های متعدد در اعتصاب غذا و دارو بسر می برد.  نوری زاد درطول هفته گذشته چندین بار بی هوش شده و به  دلیل وخامت حال و افت شدید فشار خون دو بار به بیمارستان منتقل شده است.

محمد نوری زاد

خانم فاطمه ملکی همسر آقای نوری زاد ضمن ابراز نگرانی شدید با توجه به سابقه بیماری قلبی و اوضاع جسمانی وی، مسئولیت حفظ جان محمد نوری زاد را قوه قضاییه و وزارت اطلاعات می داند.

خانم ملکی اعلام کردند :«محمد نوری زاد مدتی هم انفرادی بودند، بعد به اتاقی که چند نفر غیرسیاسی در آن بودند منتقل شدند… متأسفانه ایشان شرایط مناسبی ندارد، به علت اینکه هواخوری مناسبی ندارد، گویا اتاق‌شان دیوارهای بلندی دارد و الان ۵ ماه است که بلاتکلیف به سر می‌برند و دراعتراض به این شرایط، به ملاقات نمی‌آیند و تلفن هم نمی‌زنند.»

هموطنان عزیز

“کمیته حمایت” از بیانیه ۱۴ کنشگر سیاسی و مدنی همراه با محکوم کردن رفتار ضد انسانی و وحشیانه حکومت اسلامی با زندانیان سیاسی و عقیدتی، از جمله محمد نوری زاد، خواستار آزادی سریع و بدون قید و شرط این نویسنده و مبارز آزادندیش و آزادیخواه است . ما حکومت اسلامی، به ویژه مسئولان قوۀ قضائیه و وزارت اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی را مسئول حفظ سلامتی و جان محمد نوری زاد می دانیم . ما از شما هموطنان عزیز، نهادهای دمکراتیک و حقوقی ملی و بین المللی می خواهیم که اجازه ندهیم جانیان حاکم بر میهنمان  در فضای بحران سازی کنونی خون صدها کشته و مجروح خیزش آبانماه  را پایمال کنند، و  هزاران زندانی  سیاسی-عقیدتی به فراموشی سپرده شوند. ما شما را فرا می خوانیم تا با صدائی رسا و اقدام هائی عملی خواستار آزادی هر چه سریعتر محمد نوری زاد و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی  شویم.

کمیته حمایت از بیانیه تکمیلی ۱۴ کنشگر سیاسی

حسن اعتمادی، بهروزستوده، مسعود نقره کار

۸ ژانویه ۲۰۲۰

۱۹ دیماه ۱۳۹۸