گزارش ها حاکی است که نیروهای امنیتی با حضور در مقابل ورودی کارخانه نیشکر هفت تپه در نزدیکی شهر شوش از ورود تعدادی از کارگران به شرکت ممانعت کرده‌اند.

کانال تلگرامی «سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه» پنجشنبه ۱۵ آبان ماه نوشت که از شب گذشته یک اتوبوس از نیروهای یگان ویژه وارد شرکت هفت تپه شده‌اند و صبح پنجشنبه از ورود  ۱۵ نفر از کارگران به این شرکت جلوگیری کرده‌اند.

به نوشته این کانال تلگرامی، ابراهیم عباسی منجزی، حمید ممبینی، یوسف بهمنی، مسعود حیوری، عادل سرخه، حسن کهنکی، حسین حمدانی، محمد حمدانی، و محمد امیدوار از جمله کارگرانی هستند که نیروهای امنیتی از ورودشان به شرکت جلوگیری کرده است. این سندیکا همچنین در ادامه ممانعت از ورود این کارگران به شرکت را محکوم کرده و خواستار پایان دادن به «تهدید و ارعاب» کارگران شده است.

در روزهای گذشته یک کانال تلگرامی دیگر تحت عنوان «هفت تپه- کانال مستقل کارگران» نوشته بود که چهار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه که پس از حضور در تجمع اعتراضی روز پنجشنبه ۸ آبان ماه توسط نیروهای پلیس بازداشت شده بودند، با وثیقه ۵۰ میلیونی به شکل موقت آزاد شدند.

اعتراضات کارگران هفت تپه در دو سال گذشته ادامه دارد و در مقابل مقامات جمهوری اسلامی به جای رسیدگی به خواسته های کارگران با این اعتراضات  برخوردهای امنیتی داشته‌ و برخی از کارگران معترض و اعضای سندیکای کارگران هفت تپه از جمله علی نجاتی، فعال کارگری، را به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده‌اند.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر چندی پیش با انتشار پیامی اعلام کرده بود که «رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.»

صدای امریکا