رژیم جمهوری اسلامی ایران به طور برنامه ریزی شده  و گسترده حقوق اساسی مردم ایران را نقض کرده است. رفتارهای این رژیم در سرکوب مردم ایران، مصداق جنایت

  

شهروند ۱۲۴۱- پنجشنبه ۶ آگوست ۲۰۰۹


 

سران رژیم جمهوری اسلامی را به جرم"جنایت علیه بشریت" محاکمه کنید

 

 

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

خانم ناوانتم پیلی

رژیم جمهوری اسلامی ایران به طور برنامه ریزی شده  و گسترده حقوق اساسی مردم ایران را نقض کرده است. رفتارهای این رژیم در سرکوب مردم ایران، مصداق جنایت علیه بشریت است. این رژیم در ایران تبعیض جنسی و مذهبی و قومی برقرار کرده است؛ رژیمی است که با اندیشه، شادی و زیبایی مخالفت بنیادی دارد؛ رژیمی است که دهها روشنفکر معترض را در داخل و خارج از ایران ترور کرده است؛ رژیمی است که  بسیاری از مخالفان و دگراندیشان را اعدام کرده است. این رژیمی است که به طور سازمان یافته مخالفان و منتقدان را بازداشت و در سلول های انفرادی سپاه پاسداران، وزرات اطلاعات، نیروی انتظامی، حفاظت اطلاعات قوه ی قضائیه، سازمان زندانها و بسیج شکنجه می کند. این رژیمی است که زنان را به دلیل درخواست برابری حقوقی با مردان بازداشت و مجبور به اعتراف به جرائم ناکرده می کند. این رژیمی است که نقض نهادینه و گسترده ی حقوق همه ی اقشار از جمله کارگران، دانشجویان، معلمان، جوانان و هنرمندان و نویسندگان و روزنامه نگاران را به اعمال جاری دولت تبدیل کرده است. این رژیمی است که به باور میلیون ها ایرانی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری رأی مردم را ربود، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد، دهها تن را به شهادت رساند، هزاران تن را بازداشت و در سلول های انفرادی تحت فشارهای جسمی و روانی قرار داده است که به مرگ برخی از زندانیان منجر شده است.

ما امضا کنندگان این نامه، کارنامه ی زمامداران سیاسی ایران را مصداق روشن جنایت علیه بشریت می‌ دانیم. ضمن رد هر طرحی برای حمله ی نظامی به ایران، یا تحریم اقتصادی ایران، به هر بهانه ای،  از جهانیان و سازمان‌های بین‌المللی می خواهیم که از حقوق انسانی مردم ایران دفاع  ‌کنند و سرکوب و ارعاب و تبعیض رژیم را محکوم کنند.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور متقلب و سرکوبگر جمهوری اسلامی، بر سر آن است که در ماه سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند. ما خواهان آنیم که اجازه ندهید  کسی پا در صحن سازمان منتشرکننده‌ی اعلامیه‌ی حقوق بشر بگذارد که اعمالش مظهر بارز نقض حقوق بشر است. ما خواهان آن هستیم که رژیم ایران در مجامع بین‌المللی زیر فشار قرار گیرد تا زندانیان را آزاد کند و دیگر حقوق اساسی و مدنی مردم ایران را رعایت کند. تقاضای ما از شما این است که از هر فرصتی بهره برید تا رژیم‌های سرکوبگر و ناقض حقوق انسانی را، رژیم‌هایی همچون جمهوری اسلامی ایران را محکوم کنید.

 

ما از شما درخواست می کنیم تا پرونده ی نقض برنامه ریزی شده و گسترده ی حقوق اساسی مردم ایران را به شورای امنیت بسپارید  تا شورا  پرونده ی سران رژیم  را به عنوان "جنایت علیه بشریت" تصویب کرده و به دادگاه بین المللی کیفری ارسال نماید. مطابق قانون اساسی ایران، رئیس جمهور شخص دوم کشور و مجری قانون اساسی است. احمدی نژاد در سرکوب مردم ایران نقش مستقیم داشته و دارد. به همین دلیل، ما درخواست می کنیم تا محمود احمدی نژاد،  و دیگر افرادی را که در سرکوب مردم نقش مستقیم داشته و دارند، به محض خروج از ایران بازداشت و به دست عدالت بسپارید.


 

امضاء کنندگان:

۱-طاهر احمدزاده.۲- داریوش آشوری. ۳- یرواند آبراهامیان. ۴-  فرامرز اصلانی. ۵- تقی اسدی. ۶- علی افشاری. ۷- فریبا امینی. ۸- سعید امیرارجمند. ۹- عبدالعلی بازرگان. ۱۰- حسین باستانی. ۱۱- هیبت الله باقی. ۱۲- محمد برقعی.۱۳- مهرزاد بروجردی. ۱۴- علی بنوعزیزی. ۱۵- رضا براهنی. ۱۶- رضا بورقانی فراهانی. ۱۷- شهرنوش پارسی پور. ۱۸- رامین جهانبگلو. ۱۹- مهدی خانباباتهرانی. ۲۰- بهروز خلیق. ۲۱- کامران دادخواه.۲۲- حمید دباشی.۲۳- شیرین دخت دقیقیان. ۲۴- مصطفی رخ صفت. ۲۵- حسن زرهی. ۲۶- مرجان ساتراپی. ۲۷- آرش سبحانی. ۲۸-  ابراهیم سلطانی.  ۲۹- بیژن شاه مرادی. ۳۰- معصومه شفیعی. ۳۱- شهلا صالحی. ۳۲- احمد صدری. ۳۳- محمود صدری. ۳۴- فرهاد صوفی. ۳۵- رضا علامه زاده. ۳۶- رضا فانی یزدی.۳۷- مهدی فتاپور. ۳۸- نهضت فرنودی. ۳۹- منصور فرهنگ. ۴۰- هادی قائمی. ۴۱- محسن قائم مقام. ۴۲- فیروز قریشی. ۴۳- عبدی کلانتری. ۴۴- احمد کریمی حکاک. ۴۵- حسین کمالی. ۴۶- نیک آهنگ کوثر. ۴۷- علی کشتگر ۴۸- اکبر گنجی. ۴۹ –  مجید محمدی.۵۰-  رضا معینی. ۵۱- روزبه میرابراهیمی. ۵۲- امید معماریان. ۵۳- مجتبی مهدوی. ۵۴- شیرین نشاط. ۵۵- محمدرضا نیکفر. ۵۶- ابراهیم نبوی. ۵۷- شاهین نجفی. ۵۸- فرزین وحدت . ۵۹- سهیلا وحدتی. ۶۰- نادر هاشمی. 

توضیح:

۱-  این برنامه وابسته به هیچ گروه و حزبی نیست. پرچم هیچ حزب و گروه و دسته ای را هم بالا نخواهد برد. هر ایرانی،  فارغ از تعلقات دینی، سیاسی و جنسیتی، می تواند این بیانیه را امضا کند.

۲-  تمامی افرادی که مایل به امضای این بیانیه هستند، باید از طریق ایمیل زیر نام و نام خانوادگی خود را به فارسی و انگلیسی ارسال دارند.      

ehrv.iran@gmail.com


 

۳- تمامی اسامی به اسامی بالا اضافه خواهد شد. از این جهت تفاوتی میان امضا کنندگان اولیه و امضا کنندگان بعدی وجود ندارد.

۴- از تاریخ انتشار بیانیه، تا ۵ سپتامبر ۲۰۰۲ (۱۴ شهریور ۸۸) کلیه ی افراد قادر خواهند بود تا این بیانیه را امضا کنند.

۵-  وبسایت www.strike4iran.com که برای اعتصاب غذا درست شده بود، در خدمت این برنامه خواهد بود. کلیه ی اخبار و فعالیت های "جنایت علیه بشریت" در این وبسایت انتشار خواهد یافت.

۶-  متن حقوقی شکایت، همراه با شواهد و مستندات، به انضمام بیانیه   تقدیم کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل خواهد شد. متن حقوقی توسط وکلا تنظیم می گردد.