دبیر کل کارگزاران از محصولی، علی‌آبادی وسعیدلو به عنوان سه تن از اعضای هیئت دولت احمدی‌نژاد یاد کرد که ثروت آنها بیش از تمامی وزرا و روسای جمهور  …


شهروند ۱۲۵۱  پنجشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۰۹


 

سلام: دبیر کل کارگزاران از محصولی، علی‌آبادی وسعیدلو به عنوان سه تن از اعضای هیئت دولت احمدی‌نژاد یاد کرد که ثروت آنها بیش از تمامی وزرا و روسای جمهور دولت‌های گذشته است.

غلامحسین کرباسچی در گفت وگو با سلام  با اشاره به مفقود شدن ۳۰۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری در دوره خدمت احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: هیچ سندی مبنی بر چگونگی هزینه کرد این مبلغ هنگفت وجود ندارد، اما شورای شهر و مجلس هم خط با شهرداری تهران اجازه ندادند که تحقیق و تفحص برای پیدا کردن این مبلغ انجام شود. این در حالی است که تحقیق و تفحص مذکور در کمیسیون‌های مجلس هفتم به تصویب رسیده بود، اما آقای حدادعادل که دوست آقای احمدی‌نژاد است مانع از انجام آن شد.

وی در ادامه از احمدی‌نژاد به عنوان فردی یاد کرد که دنبال گرفتن دزد است و گفت: ما هم اگر بخواهیم دزد بگیریم باید راجع به حضور پسر آقای احمدی‌نژاد در شستا و معاملات اقتصادی‌شان در کیش اشاره کنیم. علاوه بر موضوع مفقود شدن ۳۰۰ میلیارد تومان در شهرداری تهران، آقای احمدی‌نژاد باید توضیح بدهد که چرا مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان از بودجه شهرداری را در شب پیروزی‌شان در انتخابات ریاست جمهوری، هزینه کرده و به مردم شیرینی دادند. پس از افشای این مسئله، آقای سعیدلو به سرعت آمدند و این پول را به شهرداری بازگرداندند.

رئیس ستاد انتخاباتی مهدی کروبی از محصولی، علی‌آبادی وسعیدلو به عنوان سه تن از اعضای هیئت دولت احمدی‌نژاد یاد کرد که ثروت آنها بیش از تمامی وزرا و روسای جمهوردولت‌های گذشته است.

وی در واکنش به اینکه احمدی‌نژاد گفته بود محصولی ثروتش را پس از پایان فرماندهی سپاه به دست آورده است، اظهار داشت:‌ آقای محصولی در زمانی که فرماندار و استاندار اردبیل بودند با حضور در سوآپ نفتی چنین ثروت هنگفتی را به جیب زدند و نه با کار کردن در بازار. ایشان آن زمان که هشت هزار متر در جماران را که در اختیار سپاه بود، به قیمت متری ۱۵ هزار تومان خریداری کرده و با قیمت متری ۲۰۰ هزار تومان فروختند، ثروتمند شدند. عرق جبینی ریخته نشده که آقای احمدی‌نژاد از آن دفاع می‌کنند.

دبیر کل حزب کارگزاران مدعی شد که احمدی‌نژاد به زور پرونده سوآپ نفتی محصولی در وزارت اطلاعات را بیرون کشیده است تا کسی نتواند به آن استناد کند.

کرباسچی همچنین به پرونده عوامل نیروی انتظامی در ضرب و جرح نیروهای شهرداری تهران در دوران خدمت خود اشاره کرد و افزود: در آن زمان دادگاه نظامی برگزار شد و سردار نقدی به خاطر برخورد ناشایست با ماموران شهرداری محکوم شد. همان کسانی که در آن زمان در آن پرونده دست داشتند امروز در حلقه یاران آقای احمدی‌نژاد دیده می‌شوند.