ایرانیان در پاریس، پس از راهپیمایی بزرگ ۱۸ بهمن در تظاهراتِ روز سرنوشت ساز ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند

 

پنجشنبه ۱۱ فوریه، میدان سن میشل، ساعت ۱۷ تا ۱۹


 

سی و یک سال پیش، در بیست و دوم بهمن ۱۳۵۷، مردم ایران پیروزی انقلاب علیه دیکتاتوری شاه را جشن گرفتند. اما چیزی نگذشت که این روز تاریخی در حافظه ی ملی ما ایرانیان، رنگ سیاه به خود گرفت چرا که انقلاب مردمی در راه رسیدن به آزادی و دموکراسی، به انحصار استبداد دیگری درآمد که تنها راه حفظ انسجام خود را اعمال زور و ایجاد فضای وحشت می‌دانست.

از آن پس، فریاد آزادیخواهی مردم پشت میله های زندان، نیمکت‌های مدرسه و دانشگاه و کوچه پس کوچه های غربت حبس شد تا یک بار دیگر، بعد از کودتای انتخاباتی تابستان گذشته قدرتمندتر از پیش شنیده شود. ایرانیان از زن و مرد، پیر و جوان، دانشجو، کارگر، کشاورز، عالم دینی، روشنفکر سکولار، همه و همه در کنار هم و برای احقاق حقوق مدنی خود در سراسر دنیا دست به دست هم داده اند و این اتحاد بی‌سابقه همان چیزی است که این روزها خواب کودتاگران را آشفته می‌کند.

در ۲۲ بهمن امسال، مردم بزرگ سرزمین ما بار دیگر به خیابان‌ها خواهند آمد تا ثابت کنند که سرکوب رژیم، آنها را از مطالبه ی خواسته های قانونی‌شان منصرف نکرده است.

پس از دستگیری‌های گسترده ی اخیر و اعدام چند تن از فعالین سیاسی در ایران، مسئولیت ما ایرانیان خارج از کشور در حمایت از جنبش مردم ایران و افشای سیاست سرکوب جمهوری اسلامی، بیشتر شده است.

به همین منظور و به صورت هماهنگ با سایر شهرهای جهان، کمیته ی مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی ـ پاریس، اقدام به برگزاری تجمعی اعتراضی در تاریخ ۱۱ فوریه کرده و از تمامی هم میهنان ساکن فرانسه دعوت می‌کند تا با شرکت در این تجمع، یک بار دیگر همه با هم همبستگی خود با تمامی ایرانیان جهان و حمایت از جنبش مردم ایران را اعلام کنیم. حضور تک تک ما، زنجیر انسانی ای را که به گردن هیولای استبداد انداخته ایم محکم‌تر میکند.


 

ما  بیشماریم


 

کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی

Comité indépendant contre la répression des citoyens iraniens

www.whereismyvote.fr


 

Rendez- vous


 

Jeudi 11 février 2010, 17h00-19h00

Place Saint-Michel, 75006 Paris