فرح طاهری ـ محمود معراجی هنرمند نقاش و همکار همیشگی شهروند، در ادامه ی موفقیت هایش، جایزه ی هنرمند منتخب سال ۲۰۰۹ گالری هدبونز را نصیب خود کرد. 

 شهروند ۱۲۶۴ – پنجشنبه ۱۴ ژانویه ۲۰۱۰


 محمود معراجی جایزه گالری هدبونز را دریافت کرد

محمود معراجی هنرمند نقاش و همکار همیشگی شهروند، در ادامه ی موفقیت هایش، جایزه ی هنرمند منتخب سال ۲۰۰۹ گالری هدبونز را نصیب خود کرد.

گالری هدبونز، یکی از گالری های معتبر تورنتو در ارائه ی کارهای هنری ست که همواره آثار محمود معراجی و مهراد معراجی یکی از اولین انتخاب هایش است. بنا به رسم این گالری، در پایان هر سال، هنرمندانی که آثارشان در آن سال در گالری ارائه شده، خود به برترین هنرمند رای می دهند. در سال ۲۰۰۹، ده ها هنرمندی که آثارشان در گالری هدبونز به نمایش درآمد، محمود معراجی را به عنوان هنرمند برتر انتخاب کردند. Aleks Bartosik و Scott P. Ellis به ترتیب دوم و سوم شدند.


 

محمود معراجی متولد ۱۸ فوریه ۱۹۵۸ تهران، نقاشی را از ۱۹۷۴ آغاز کرد و تا ۱۹۹۷ در تهران در این حوزه فعالیت داشت. در بیش از ۲۵ نمایشگاه گروهی شرکت داشته. از این تعداد ۷ نمایشگاه در ایران برگزار شده که از سال ۱۹۸۶ از موزه هنرهای معاصر تهران شروع شد. در ۸ نمایشگاه انفرادی شرکت داشته که اولین آن در گالری گلستان ۱۹۹۱ و آخرین آن در سال ۲۰۰۷ ، شش هفته هنر ایرانی در تورنتو بوده است.

محمود معراجی به همراه همسر و پسرش در سال ۱۹۹۷ به کانادا مهاجرت کرد. از همان زمان با نشریات فرهنگی کانادا همکاری داشته. در سال ۹۷ با ژورنال SUITCASE که نشریه ای میان فرهنگی است همکاری داشته. همچنین با برنامه ی ادبیات تطبیقی دانشگاه یو سی ال ای لس آنجلس و تقویم چندفرهنگی سازمان  Skills for Change همکاری داشته . محمود معراجی از سال ۱۹۹۷ تاکنون یعنی بیش از ۱۲ سال است که به طور مداوم با نشریه شهروند همکاری داشته و طراحی صفحه ی قصه ی این نشریه هفتگی را برعهده داشته و دارد.

 

محمود معراجی در سال ۱۹۹۳ جایزه اول نمایشگاه گل و گیاه تهران ـ ایران را به خود اختصاص داد. در سال ۲۰۰۱ Honourable mention Award را در حوزه ی هنر به خود اختصاص داد. در سال ۲۰۰۲ نیز جایزه ی دیگری در هنر از سوی شورای هنر اسکاربورو دریافت کرد. او همچنین جایزه بین المللی بهترین پرتره سال را نیز در سال ۲۰۰۸ از سویPortrait Society of Canada ازآن خود کرد.

 

محمود معراجی طی ۱۲ سال اقامت در کانادا علاوه بر شرکت در نمایشگاه های هنری مختلف و همکاری با نشریات، کلاس های آموزش نقاشی خود را نیز دایر دارد.  تنها فرزند او، مهراد نیز در رشته طراحی و نقاشی در کالج هنر انتاریو تحصیل کرده و نقاش هنرمند و پر کاری ست.

از سایت این هنرمند دیدن کنید: http://mahmoudmeraji.com