حتما شنیده اید که امروزه به نسبت گذشته تعداد مبتلایان به سرطان بیشتر شده است. علیرغم اینکه عامل ژنتیک تاثیر بسزا و درصد بسیار بالایی به خود اختصاص می دهد، نمی توان تاثیر مواد غذایی و آب و هوا و مکان جغرافیایی را نیز نادیده گرفت.

محققان درخصوص تاثیر آب و هوا به روی سرطان پروستات پژوهش کرده اند. مطالعات و تحقیقات آنها نشان می دهد که رابطه ای بین هوای خشک و سرد و بالا رفتن میزان خطر سرطان پروستات وجود دارد. خانم Sophie St-Hilaire از دانشگاه Idaho امریکا می گوید با اینکه ما دقیقا نمی دانیم چرا،  ولی پژوهش هایی که در بخش ها و شهرستان های امریکا صورت گرفته، نشان دهنده آن است که از هر ۶ نفر ۱ نفر مبتلا به سرطان پروستات می شود.

مطالعات و فرضیه های بیشتری در این خصوص نشان می دهد که مکان زندگی (عرض جغرافیایی) کمبود ویتامین  D و اشعه UV  تاثیر قابل توجهی در سرطان پروستات دارد.

تنها در یکی از شرکت های بیمه مبلغ ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار در خصوص بیماری های سخت پرداخت شده است.

بیمه بیماری های سخت، به صورت دوره های ۵ ساله، ۱۰ ساله، ۲۰ ساله و تا سن ۶۵ سالگی و همچنین ۱۰۰ سالگی و حتی با برگشت پول و یا پرداخت کوتاه مدت و بهره مندی تمام عمر بدون پرداخت فرد بیمه شده عرضه می شود. این بیمه معمولا از ۳ بیماری رایج: سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان شروع می شود و می تواند تا ۲۳ مورد از ۲۵۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار بیماری را تحت پوشش قرار دهد. نمونه ای از بیمه بیماری های سخت به گونه ای طراحی شده است که به همراه بیمه عمر است و در این صورت هر کدام زودتر حادث شد (عمر و یا بیماری سخت)، از طرف شرکت بیمه بصورت یکجا و معاف از مالیات، قابل پرداخت باشد.

از نکات مهم بیمه بیماری های سخت این است که فرد بیمه شده ملزم به ارائه اسناد هزینه های درمانی اش نیست، بلکه  تنها ارائه گزارش بیماری وی به شرکت بیمه  کافی است. اگر به آمار روزافزون بیماری ها نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه های اجباری نیست، بلکه بیشتر از آن است. بی شک قبول دارید که هیچکس از یک لحظه ی بعد خود خبر ندارد و بهتر است اینک که سلامت هستیم پیش بینی کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه های زندگی و درمان برخورد نماییم.

* محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی انجمن Advocis  به شماره ثبت: ۲۰۶۵۸۱۷ مشاورین متخصص بیمه و امور مالی کانادا است.

www.insufin.com

www.youtube.com/ sherkatbime

Source: Biomed Central