Mohammad-Rahimian

خوانندگان مقالات ما اگر به یاد داشته باشند از سال۲۰۰۷ ، یعنی زمانی که بیمه مسافرتی، در اخذ ویزا امری اجباری نبود، همیشه تاکید داشتیم که همراهی بیمه مسافرتی در کنار مدارک فرستاده شده برای گرفتن ویزا می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. جدا از این داستان، یادآوری می کنیم داشتن این بیمه در موارد مهمی مانند پوشش هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان، بازگرداندن بیمه شده به کشور مبدا در صورت بیماری، وقوع حادثه و یا فوت، خدمات مربوط به تاخیر پرواز هواپیما و یا گم شدن چمدان، مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه، خدمات فیزیوتراپی، کایروپرکتور، پرستار خصوصی، پوشش دارو و همچنین بازگشت اعضای خانواده همراه بیمه شده به کشور مبداء نقش مهمی دارد. در حال حاضر بیمه های سوپر ویزا، رفت و آمد والدین به سفارت برای گرفتن ویزا را کاهش داده است. والدین ما تا ۱۰ سال از گرفتن ویزا، معاف خواهند بود و می توانند به دفعات، مادامی که هر بار اقامت آنها بیش از ۲ سال نباشد در کنار فرزندانشان سکونت کنند. در این زمینه عده ای از پرداخت هزینه یکجای بیمه یکساله، خرسند نبودند. به همین جهت، برای رفاه حال بیشتر عزیزانی که واجد شرایط باشند، به تازگی طرحی ارائه شده است. این طرح، قانون های منحصر به خود را شامل می شود. در این طرح به شخص، این امکان داده می شود که بتواند ماهیانه از کردیت کارت وی، هزینه بیمه پرداخت شود. قیمت ها براساس شرایط سلامتی و سن فرد تعیین می شود. این نوع طرح بیمه سوپر ویزا، دارای هزینه Admin و نیز  Deposit (اداری و پیش پرداخت) می باشد. در صورت رد شدن ویزا، شما پیش پرداخت خود را دریافت خواهید کرد. در صورت بازگشت به کشور مبداء،  زودتر از یکسال، از پرداخت مابقی پول (قرارداد یکساله) می توانید معاف شوید. درک بیشتر از سرویس ها و قوانین در این خصوص از دیگر مواردی است که باید به آن به خوبی توجه کرد.

grandparents

نکته مهم دیگر، چگونگی گرفتن این بیمه است که باید آن را جدی تر مورد بحث و بررسی قرار داد. مشکلات زمان “درخواست پول”، اغلب به دلیل پاسخ های ناصحیح و درک نشده روز نخست است. برخی از افراد در پی گرفتن این بیمه از افراد غیر متخصص، آژانس های مسافرتی هستند و یا به طریق آنلاین نسبت به خرید آن اقدام می کنند. و به دلیل نداشتن گواهینامه ی بیمه، اطلاعات کافی و جامع در زمینه آنچه ارائه می دهند ندارند و این یکی از دلایل مهمی است که در زمان درخواست پول(Claim)، فرد بیمه شده دچار مشکل می شود. در مورد خرید آنلاین هم به همین گونه است، بسیاری از ما برخی از اقلام مورد نیاز خود را از این طریق فراهم می کنیم اما خرید آنلاین در حالی که تخصص بیمه به همراه نداشته باشد می تواند به دلیل اطلاعات ناقص و یا اشتباه در پر کردن فرم،  هزینه جبران ناپذیری به فرد بیمه شده بزند.

همراه با فرا رسیدن فصل تابستان، ایامی همراه با نشاط و سلامتی برای همه خوانندگان محترم آرزو می کنیم.

پرسش های خود را در زمینه بیمه های مختلف از طریق ایمیل زیر با ما در میان بگذارید.

news@insufin.com

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی انجمن Advocis به شماره ثبت: ۲۰۶۵۸۱۷ مشاورین متخصص بیمه و امور مالی کانادا است.

www.insufin.com

www.youtube.com/ sherkatbimeh