Mohammad-Rahimian

فصل تعطیلات در حال فرا رسیدن است و این تعطیلات هدایا، مهمانی ها و سایر چیزها را به همراه دارد. و به نظر می رسد که هر سال هزینه های بیشتری صرف می شود.

برای محاسبه فهرست قیمت مصرف کننده، مرکز آمار کانادا از همه اجناس و خدمات مصرف کننده که به صورت معمول در ارتباط کانادایی ها با قیمت خرده فروشی می باشد، استفاده می کند. خدمات و اجناس عمومی که توسط دولت فراهم شده اند یک قیمت بازار مشخص ندارند و یکی از موارد قابل ملاحظه آن، بیمه سلامت فراهم شده تحت یک برنامه بیمه سلامت عمومی است.

CPIشاخص مهمی است برای این که تغییرات در قیمت های مصرف کننده را اندازه گیری می کند. به عبارت دیگر، نرخ تورم. و این روشی مفید برا ی همه کانادایی ها برای پیگیری تغییرات در موقعیت مالی شان بر اساس قدرت خریدشان است.

هر ساله افراد بیشتری در لیست اخذ کنندگان بیمه قرار می گیرند ولی باید گفت هنوز تا درک نیاز واقعی آن به صورت همگانی، مسافتی طولانی مانده است. تلاش برای اطلاع رسانی در خصوص بیمه ها همچنان ادامه خواهد داشت تا روزی که شرکت بیمه شاهد ورود فردی، پس از وقوع رویدادی ناگوار برای اخذ بیمه نباشد. تا زمانی که مسافری بدون بیمه، سفرش را به خاطره ای تلخ مبدل نکند، تا زمانی که فوت نتواند بازماندگان خانواده ای را از نظر مالی به مشکل بکشاند و تا سالی که در آن بیماران بیماری های خاص با کمال آرامش از جهت مالی، بتوانند به زندگی و درمانشان بپردازند.

۱) بیمه های مسافرتی:

الف- بیمه های پزشکی ورود به کانادا: ویزیتور، اجازه کار، دانشجویی(تحصیلی)، ویزا ، Single Trip، Super Visa، trip Multiple

ب_ بیمه های خروج از استان و کشور، ابطال پرواز، مفقود شدن چمدان

۲) بیماری های خاص:

ارایه انواع و اقسام بیمه های بیماری های خاص از ترم ۵ سال- ۱۰ ساله تا ۱۰۰ سالگی با امکان انتخاب برگشت پول و همچنین مدل پرداخت سریع، از ۳ تا ۳۲ بیماری (با توجه به شرایط سنی) و از ۲۵ هزار تا ۲ میلیون دلار معاف از مالیات در صورت تشخیص بیماری مندرج در بیمه نامه.

۳) بیمه های ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه:

قابل ارائه به افراد از ۱۸ تا ۸۰ سالگی و واجد شرایط دریافت بیمه تا ۱۰۰ سالگی که می توانند از پوشش تمام عمر این بیمه استفاده کنند و میزان پوشش آن از ۱۰۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار و معاف از مالیات می باشد. قابل توجه این که در صورت خرید زوجین به هر کدام ۱۰ درصد تخفیف داده می شود، که در صورت عدم توانایی انجام کارهای روزانه پرداخت می شود .

۴) بیمه عمر:

به صورت کوتاه مدت و دائمی و سرمایه گذاری:

قابلیت اخذ تا مبلغ ۱۰ میلیون دلار و حتا بیشتر، با ویژگی عوض کردن نام وارث در طول زمان قرارداد و مواردی نظیر اخذ وام و گرو گذاشتن بیمه عمر نزد بانک. بیمه عمر یکی از مطمئن ترین شرایط زندگی، پس از فوت بیمه شونده را برای بازماندگان فراهم می آورد.

۵) بیمه های تکمیلی دارو و دندان:

با قابلیت پوشش های متفاوتی از دارو با هر سنی، حتا داروی باروری و جلوگیری با درصد مشارکت مختلف و همچنین پرداخت هزینه های دندانپزشکی تا سقف مبلغ قرارداد و تنوع پوشش طبق بیمه نامه، پوشش چشم پزشکی عینک ـ کانتکت لنز ـ فریم ـ آپتومتریست با برخورداری تخفیف ۲۰ درصد از همکاران چشم پزشکی (PVS) پوششهای فیزیوتراپی ـ ماساژتراپی ـ کایروپراکتر ـ کفش طبی ـ کفی کفش طبی ـ آمبولانس و آزمایشاتی که بیمه اجتماعی استان انتاریو پوشش نمی دهد (OHIP).

۶) سرمایه گذاری:

RRSP- RESP-RSP-TFSA و سپرده های سرمایه گذاری تضمینی در قالب شرکت بیمه.

سرمایه گذاری های ذکر شده، هر یک با توجه به شرایط مالی و وضعیت زندگی افراد می تواند در نقاط حساس زندگی کمک بزرگی باشد.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارید. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com مطرح کنید.

 

 

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.