محمد رحیمیان

هیچ یک از کسانی که امروز در اثر ایست قلبی، چشم از دنیا فرو بستند، دیروز این را نمی دانستند. در حالی که برای فردا نقشه ها دارید، برای مشکلات مالیتان برنامه ریزی می کنید و به آینده فرزندانتان می اندیشید، مقاله ما را مطالعه فرمایید.
واژه سکته قلبی برای هیچ یک از شما عزیزان بیگانه نیست در واقع سکته قلبی عبارت از انهدام قسمتی از عضله قلب است که به علت از بین رفتن جریان خون در آن قسمت از قلب می باشد. این توقف گردش خون می تواند به طور ناگهانی بدون هیچ مقدمه دردناکی نمایان گردد. عواملی چون افراط در استعمال دخانیات، عدم فعالیت بدنی، فشار عصبی و غیره می تواند جزء اصلی ترین عوامل سکته محسوب گردد. همانطور که می دانید سلامتی دو ویژگی دارد که یکی نیاز اساسی و عمومی مردم است و دیگر اینکه سلامتی در معرض تحولات گسترده ای قرار دارد. در واقع علم و فناوری امروز، سیمای بیماری ها را دگرگون می کند، ولی آنچه در این میان حائز اهمیت است توجه به رشد آمار بیماری هاست و نیاز انسان به منبع خاص و قوی که بتواند در زمان رویارویی با بیماری به کمک انسان بشتابد.
بر اساس آمار، سکته قلبی در میان زنان مرگ آورتر از مردان است. برای مثال هر سال بیش از ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان آمریکایی به خاطر گرفتگی کامل یک شریان اصلی دچار سکته های قلبی شدید می شوند.
پزشکان معتقدند استرس یکی از عوامل  تشدید کننده حملات و سکته قلبی در مبتلایان به بیماریهای قلب و عروق است. از طرفی دیگر شیوع ابتلا به بیماری های قلبی در زنان بعد از یائسگی بیشتر از مردان است چرا که به دلیل قطع هورمونهای زنانه و تأثیرات و نقش حفاظت کننده این هورمونها، شیوع بیماری های قلب و عروق در زنان افزایش می یابد. همانطور که توجه می فرمائید به دلیل تغذیه های ناسالم، افزایش تعداد افراد سیگاری، افزایش وزن و استرس های گوناگون آمار سکته قلبی نسبت به سالیان گذشته بالاتر است.
نمی توانیم سکته را از نقطه نظر پزشکی بررسی کنیم چرا که در این مقام نیستیم، اما اطلاعات جمع آوری شده بالا را به همان نیازی که در ابتدا اشاره کردیم پیوند می دهیم.
همه ما در زندگی تعهداتی داریم نسبت به خودمان و افرادی که به آنها وابسته ایم بنابراین باید مانند بسیاری از پس اندازهای زندگی مان، برای برخورد با بیماری چون سکته نیز پس اندازی داشته باشیم. بیمه همان صندوق پس انداز شماست البته با تفاوت های بزرگی. شما پولی را به بیمه پرداخت می کنید و معمولاً در زمان Claim پولی که دریافت می کنید بسیار بالاتر است. بیمه متناسب با توان مالی شما برنامه های متفاوتی را ارائه می دهد و برای هر مشکلی می تواند به اشکال گوناگون شما را یاری دهد. آیا فکر نمی کنید بهتر است در روز سلامت به آن فکر کنید؟ آیا بهتر نیست وقتی را برای مشاوره بیمه کنار بگذارید؟ شما پس انداز می کنید و خانه ای می خرید. شما برای آینده فرزندانتان هزاران نقشه در سر دارید. هنگامی که ماشینتان خراب می شود به فکر جایگزین آن هستید. به لباسهای زیبا توجه دارید و هر از گاهی بسته به توانتان آنها را جدید می کنید. خودتان در این چرخه طبیعی کجا قرار دارید؟ سلامتی شما و حفظ اندوخته هایتان در آینده در کدام قسمت اندیشه تان لانه کرده؟ لطفاً جستجو کنید، به اطراف نگاهی دقیق تر بیاندازید یقین داریم که دیگر به بیمه بهتر فکر خواهید کرد چرا که بیمه می تواند همه آنچه نیاز دارید را برآورده سازد.

شرکت Insufin به منظور بالا بردن فرهنگ بیمه در جامعه، هر هفته با طرح سئوالی، به قید قرعه جوایزی را تقدیم خوانندگان عزیز می نماید. لطفا پاسخ خود را به آدرس info@insufin.com ایمیل فرمایید.

سئوال هفته: بیمه بیماری های سخت، چند بیماری را تحت پوشش قرار می دهد؟
جایزه: بیمه مسافرتی Multi Trip یکساله به ارزش $۵/۰۰۰/۰۰۰

* محمد رحیمیان عضو انجمن  رسمی مشاورین متخصص بیمه و امور مالی کانادا است.
‏www.insufin.com