به نظر من که هر بلائی سر این خارجی های بی دین و ایمان بیاید حق شان است. به همه آن چیزهائی که ما اعتقاد راسخ داریم لبخند تمسخر می زنند و در نتیجه انواع و اقسام بلاها به سرشان نازل می شود.

فکر می کنید برج های دوقلوی آمریکا واقعاً به خاطر برخورد هواپیما خراب شد؟ تصور می کنید پرنسس دیانا راستی راستی در اثر تصادف کشته شد؟ و فکر می کنید ساعت بیگ بن لندن که مدتها خراب بود پیچ و مهره اش شل شده بود؟ نه جانم، همه این بلاها به دلیل لبخند تمسخری به سرشان آمده است که به حوادث داخل ایران می زنند!

دو هفته پیش امام جمعه تهران با طرح یک مسئله علمی و حساب شده، اعلام کرد که زمین لرزه، به دلیل بی حجابی خانم ها روی می دهد. حرفی منطقی که تابه حال هیچ دانشمندی نتوانسته است خلاف آن را ثابت کند.

اما بیش از صد هزار نفر از زنان خارجی با راه انداختن یک کمپین، دوشنبه بیست و ششم آپریل با لباسهای لختی پختی به خیابان ها آمدند تا ثابت کنند که زلزله یک بلای طبیعی است و ربطی به حجاب خانم ها ندارد.

آنطوری که خبرگزاری ها نوشته اند، به دنبال سخنان جناب صدیقی امام جمعه تهران، یک دختر دانشجوی ۲۲ ساله آمریکایی به نام جنیفر مک کریت، از زنان دنیا دعوت کرد روز دوشنبه، جسورانه ترین لباسی را که دارند بپوشند و تقریباً نیمه لخت به خیابان بیایند تا به آقای صدیقی ثابت شود زلزله ربطی به لباس پوشیدن خانم ها ندارد.

به نوشته خبرگزاری ها بیش از۱۲۰ هزار زن تا کنون به این “بوب کوئیک” یا پستان لرزه، پاسخ مثبت داده اند غافل از اینکه این پستان لرزه، همان زمین لرزه ایست که امام جمعه تهران گفته است!

اگر۱۲۰ هزار زن نیمه لخت به خیابان های یک شهر بریزند، قلب مردان آن شهر به لرزه درنمی آید؟ و آیا لرزیدن قلب هزاران مرد که صیغه و ازدواج و خرج ها و گرفتاری خودش را پشت سر دارد، زیانش کمتر از زلزله است؟ زلزله که حتماً نباید زمین را بلرزاند!

در اینمورد هزاران شعر و نوشته وجود دارد که فرمایشات امام جمعه تهران را ثابت می کند. همین آقای فریدون توللی شاعر معروف خودمان سالها پیش در التفاسیر خود ثابت کرده بود که: تا این ممه می لرزد، قلب همه می لرزد…بی خود گفته بود؟ توللی حرف بی جا می زند؟!

خوشبختانه جناب جنتی امام جمعه هفته قبل تهران، برای حل این مشکل راه حل جالبی پیدا کرد و در نماز جمعه اعلام کرد برای برطرف شدن خطر زلزله بهتر است مردم صدقه بدهند و خیرات کنند.

گویا در کشورهای خارج که مردم معنی صدقه و خیرات را نمی دانند، آقایان قصد دارند این خانمهای نیمه لخت را به یک شامی یا ناهاری دعوت کنند تا خطر زلزله را از خود دور سازند!

یکی دو هفته قبل از فرمایشات امام جمعه های تهران نیز، رئیس جمهور ایران اعلام کرده بود که درست است به خاطر دعای مردم چند سال است در تهران زلزله نیامده، اما اگرگسل های زیرزمینی فعال شوند، نمی توان جلوی زلزله را گرفت و باید تهران را خلوت کرد.

نظر رئیس جمهور را بسیاری از مردم تهران نیز تائید کردند و گفتند حرف کاملا درستی است. چون دعا تا یک حدی اثر دارد و یک روزی تاریخ مصرفش تمام می شود. به اضافه که زلزله هم حال و هوای آدمیزاد را دارد و تا یک مدتی می تواند دندان روی جگر بگذارد. بالاخره یک روزی حوصله اش سر می رود و می خواهد تکانی به خودش بدهد، تمام عمرکه نمی شود چهارزانو نشست و منتظر دعاهای مردم شد!

 

با تظاهرات خانم های نیمه لخت خارجی، موسسه زلزله نگاری انگلیس همانطوری که در عکس می بینید، با دستگاه های لرزه نگار، قدرت این زلزله انسانی را اندازه گرفت. سخنگوی این موسسه در حالی که آب دهانش را قورت می داد به خبرنگار ما گفت آقا نمی دونین چه خبر بود. جلوی چشم های ورقلنبیده من، همه چیز می لرزید و آب از لک ولوچه من بی اختیار سرازیر بود. این خبرنگار پس ازآنکه بر اعصاب خودش مسلط شد، به خبرنگار ما گفت خوشبختانه این زلزله انسانی، خسارت جانی به بار نیاورد و فقط منجر به تعدادی ازدواج موقت و صیغه های یکی دو ساعته شد!

آزادی هم حدی دارد

کمپین بین المللی حقوق بشر اعلام کرد که تعداد وکلا و همکاران این نهاد حقوق بشری که ممنوع الخروج شده اند، به هفت نفر رسید.

یکی از افراد نزدیک به کانون مدافعان حقوق بشرگفته است ممنوع الخروج کردن وکلای برجسته ای که به صورت مجانی پرونده های حقوق بشری را قبول می کنند، یک حرکت کاملا سیاسی و غیرحقوقی است و تنها برای اعمال فشار بر مدافعان حقوق بشر و جلوگیری از دفاع از فعالان سیاسی و اجتماعی صورت گرفته است.

به نظر من ممنوع الخروج کردن این وکلا کار بسیار پسندیده ای بوده، چون  کسی که توی این دوران واویلا می آید و کار مجانی می کند، حتماً یک منظور سوئی دارد!

خود من چند روز پیش از جلوی مغازه یک فرش فروش ایرانی رد می شدم، دیدم توی مغازه اش اقلا صد تا فرش گرانقیمت افتاده است روی هم.

داخل شدم و به صاحب مغازه گفتم آقا، ما روی زیلو زندگی می کنیم، آن فرشی را که زیر همه افتاده است بدهید به من که بیندازم توی اتاقم، هروقت بقیه را فروختید این را هم ببرید و بفروشید. خدا را شکر صاحب مغازه انسانی بود تحصیلکرده و فهمیده. خیلی مودبانه و با لبخند وگفتن اینکه خدا یک جو عقل بهت بده و خدا روزیتو جای دیگه ای حواله کنه و از این حرف ها بیرونم کرد چون از قیافه اش پیدا بود که اگر یک ذره دیگر اصرارکرده بودم پس گردنی و اردنگی هم روی شاخش بود!

دفاع مجانی از زندانی توی کجای قانون نوشته شده؟ مملکت صاحاب دارد و درست است که ما در آزادترین کشور جهان زندگی می کنیم، اما این معنی اش این نیست که هرکس هرکاری دلش خواست بکند. وکیل بیاید و مجانی از زندانی دفاع کنه، ماشین فروش ماشینش را مجانی بدهد به مردم و فرش فروش فرش هایش را خیرات کند. نظم زندگی از بین می رود و بلبشوئی می شود که آن سرش ناپیدا!

آتشفشان ایسلند از دست اروپائی ها کفرش درآمد!

ریشه یابی فوران آتشفشان ایسلند، مشکل بزرگ دانشمندان جهان را حل کرد؟

در حالی که دانشمندان مشهور دنیا چهارزانو نشسته بودند و یکی توی سر خودشان می زدند و یکی توی سرکامپیوترشان، بلکه علت این آتشفشانی لوس و بی موقع را بفهمند، سایت رجانیوز علت آتشفشان ایسلند را در یک لحظه کشف و منتشرکرد.

به نوشته این سایت طرفدار دولت احمدی نژاد، علت فعال شدن ناگهانی آتشفشان ایسلند، بد رفتاری اروپا با ایران بوده است!

خود این آتشفشان در یک مصاحبه حضوری به خبرنگار رجانیوزگفته است بنده دیگر بیشتر از این نتوانستم بی معرفتی های این اروپائی های بی معرفت را تحمل کنم و از عصبانیت منفجر شدم.

او در حالی که بازهم می غریده و دود و آتش به هوا می فرستاده اضافه کرده است: آخر آدم چقدر حرص بخورد و صداش درنیاید؟ هرچی دندان روی جگر گذاشتم و حرف نزدم، دیدم خیر، از رو نمیرن. آخر خجالت هم خوب چیزیه، بدرفتاری با ایران هم حدی دارد. ما که برگ چغندر نیستیم و خدا که ما را واسه قشنگی خلق نکرده. بعد هم به خبرنگاره چشمکی زده و گفته خوب حقشونو گذاشتم کف دستشون مگه نه؟!

 

 

کدام ابرقدرتی اینهمه کابل دارد؟

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای احمدی نژاد در سفر به آذربایجان غربی گفت ایران قدرتمند ترین کشور دنیاست. و به نظر بنده نه تنها قدرتمند ترین کشور دنیا ، که امن ترین کشوردنیا هم هست.

ترا به خدا به عکس های فوق نگاه کنید. اولا کدام ابرقدرتی اینهمه کابل دارد که ما داریم؟ و درکجای دنیا اینهمه امنیت وجود دارد که اینهمه کابل در ملاء عام وجود داشته باشد، و دزد نبرد؟

می دانید این کابل ها چقدر قیمتش است؟ میلیون ها تومان. در همین آمریکا که خیال می کند ابرقدرت جهان است، یک هزارم امنیتی که در ایران هست، وجود ندارد. می گوئید نه؟ روز روشن بروید توی یکی از خیابانهای واشنگتن و یک اسکناس یک دلاری بیندازید روی زمین. رویتان را که برگردانید می بینید اسکناسه غیبش زده. و مقایسه کنید با کشور خودمان که هزاران کابل که کلی قیمتش است از در و دیوار آویزان است وکسی به آنها دست هم نمی زند!

 

میرزاتقی خان یکی از روزنامه نگاران و طنزنویسان پیشکسوت ایران و از همکاران تحریریه ی شهروند است.