Mohammad-Rahimian

۲۰ثانیه روی یک پا

بر اساس یک تحقیق تازه انتشار یافته در مجله سکته مغزی، شامل ۸۴۱ زن و ۵۴۶ مرد با سن متوسط ۶۷ سال.

اگر پاسخ شما به این سئوال “آیا به مدت ۲۰ ثانیه یا بیشتر می توانید روی یک پا بایستید؟” مثبت باشد، شما در حالت احتمال خطر کمتر به بیماری مغزی یا سکته نسبت به افرادی هستید که به سختی تعادل خود را برای ایستادن حفظ می کنند.

از شرکت کنندگان خواسته شد که با چشمان باز روی یک پای خود در مدت زمانی که محققان زمان گرفته بودند، بایستند. سپس از آنها MRI مغزی برای وجود بیماری رگ خونی کوچک گرفته شد.

نتایج؟

در افرادی که قادر به حفظ تعادل بر روی یک پا به مدت بیش از۲۰ ثانیه نبودند، احتمال بروز انفارکتوس مغزی و احتمال خونریزی های کوچک بیشتر بود. علیرغم وجود آسیب آشکار، آنها سالم و بدون هیچ علائم بیماری بودند.

یک آزمایش تعادل ساده می تواند نشانه ای مهم از سلامت مغز باشد. باید به افرادی با حفظ تعادل ضعیف بر روی یک پا، توجه بیشتری داشت، زیرا می تواند نشانه ای از افزایش احتمال بیماری مغزی و کاهش توانایی مغز باشد.

آیا تا به حال احساس سرگیجه، حواس پرتی و یا چرخش اتاق دور سرتان کرده اید؟

اگر اینها اغلب اتفاق می افتد می تواند نشانی از مشکل تعادل باشد. مشکلات تعادل می تواند شما را متزلزل و بی ثبات کند و در هنگام راه رفتن حس شناور بودن یا سرگیجه به شخص بدهد. عدم تعادل یکی از دلایل افتادن است و افتادن منجر به جراحاتی همچون شکستگی لگن می انجامد.

برخی مشکلات تعادل مربوط به مشکلاتی در گوش داخلی است. دلایل دیگر مربوط به سایر قسمت های بدن مثل مغز یا قلب می شود. کهولت سن، عفونت، صدمه مغزی، داروهای خاص یا مشکلات گردش خون ممکن است به مشکل تعادل منجر شوند.

اگر مشکل تعادل دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. اختلالات تعادل می تواند نشانی از سایر مشکلات سلامت باشد مثل عفونت گوش یا حمله مغزی. در برخی موارد، معالجه بیماری که منجر به اختلال شده می تواند به مشکل تعادل کمک کند. ورزش، تغییر رژیم غذایی و برخی داروها می تواند کمک کند.

حمله مغزی(سکته) یک اورژانس پزشکی است. سکته زمانی اتفاق می افتد که جریان خون در مغز شما متوقف می شود و در چند دقیقه سلول های مغزی شروع به مردن می کنند. دو نوع سکته وجود دارد. متداول ترین نوع آن، سکته کمبود خون ischemic stroke نامیده می شود که ناشی از یک لخته خون است که رگ خونی در مغز را مسدود می کند و دیگری سکته خونریزی hemorrhagic stroke نامیده می شود و ناشی از یک رگ خونی است که شکاف برداشته و در مغز خونریزی می کند.”سکته های کوچک” یا transient ischemic attacks(TIAs) زمانی اتفاق می افتد که تغذیه خون به مغز به طور کوتاهی دچار وقفه می شود.

نشانه های سکته شامل موارد زیر است:

  • بی حسی ناگهانی یا ضعف صورت و بازو یا پا (خصوصا یک سمت بدن)
  • گیجی ناگهانی، مشکل در گفتار یا درک آن
  • مشکل بینایی در یک یا هر دو چشم
  • مشکل در راه رفتن، سرگیجه، عدم تعادل یا هماهنگی اعضا
  • سردرد شدید ناگهانی بدون هیچ علت مشخصی

جهت امنیت خود و عزیزانمان با برنامه ریزی برای امروز و فردایمان، با کمترین هزینه در این مسیر،که همانا تهیه بیمه، نظیر بیمه های تکمیلی سلامتی، مراقبت های ویژه و بیمه بیماریهای حاد، راهکاری مناسب در این خصوص است.

ترجمه و اقتباس ازHealth News

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.