خبرگزاری هرانا – در پی اعتراض صنفی زندانیان به هواخوری اجباری در هوای زمستانی و نبود لباس گرم برای زندانیان در بند ۸ زندان اوین، ۸ تن از زندانیان سیاسی به سلول انفرادی منتقل شدند و دست به اعتصاب غذا زدند. آخرین اخبار حاکی از ضرب و شتم و انتقال سعید شیرزاد به زندان رجایی شهر کرج است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی اعتراض صنفی زندانیان در بند ۸ زندان اوین به هواخوری اجباری در هوای سرد و نبود لباس گرم برای زندانیان، ظهر دوشنبه آسو رستمی، امیر evin-hامیرقلی و  امیرهوشنگ نوایی به سلول انفرادی منتقل شده و دست به اعتصاب غذا زدند.

در حمایت از این سه زندانی امید علی‌شناس، سعید شیرزاد و مسعود عرب‌چوبدار  نیز دست به اعتصاب غذا زده و اعلام کردند تا زمان بازگشت همبندیانشان به داخل بند و رسیدگی به خواست‌های صنفیشان دست از اعتصاب نخواهند کشید.

همین موضوع باعث شد تا این سه زندانی سیاسی نیز شب هنگام به سلول انفرادی منتقل شوند. همچنین به همراه ایشان حمید بابایی که چند ساعت بود از بند ۷ به بند ۸ زندان اوین منتقل شده بود و عباس رستمی به سلول انفرادی منتقل شدند.

طبق آخرین گزارش‌ها این ۸ زندانی سیاسی همگی در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ در اعتصاب غذا بسر میبرند.

صبح روز جاری (سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه) سعید شیرزاد درحالی که با چشم بند و پابند و دستبند بسته شده بود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «وی تا این لحظه وارد قرنطینه زندان رجایی شهر نشده و احتمالا به سلولهای انفرادی بند ۸ (معروف به بند سپاه) منتقل شده است.»