Mohammad-Rahimian 

امسال هم به واسطه فصل سرما شاهد خبرهای ناخوشایندی هستیم. پیشنهاد می شود در مسافرت های هر چند کوتاهمان در این ایام بیمه های مسافرتی را جدی بگیریم.

آنفولانزا یک عفونت ویروسی است که بینی، گلو و ریه را درگیر می‌کند. علائم این بیماری شامل تب، درد بدن، سردرد، خستگی، بی‌اشتهایی، سرفه ی خشک، احساس خشکی یا زخم در گلو است که به صورت ناگهانی ایجاد می شوند. آنفولانزا با سرماخوردگی متفاوت است و علایم شدیدتری دارد. بیشتر افراد بدون هیچگونه عارضه ای خوب می شوند، اما برخی اوقات عفونت باکتریایی هم به آن اضافه می شود مانند عفونت گوش، عفونت سینوسها، و یا التهاب مجاری هوایی.

اگر شخص مبتلا از نظر سنی جوان و از نظر سیستم ایمنی بدن در سلامت کامل باشد بیماری خطرناک نبوده و پس از طی دوره، بیماری خودبه خود بهبود یافته و شخص سلامتی خود را باز می یابد، اما اگر فرد مبتلا از قبل دچار برخی بیماریهای زمینه ای دیگر باشد، باید فوری پزشک معالج خود را در جریان قرار دهد.

ویروسها دارای یک محتوای ژنتیکی و معمولن پوششی از پروتئین، قند و چربی بوده و به دلیل ناقص بودن سیستم تکثیری، برای زنده ماندن و رشد به سلولهای زنده نیاز دارند. به عبارتی در خارج از بدن انسان و یا حیوان نمی توانند تکثیر شوند و نیاز به یک میزبان زنده و ایجاد رابطه ای انگلی دارند. ویروسها می توانند برای مدتی در خارج بدن زنده بمانند ولی میزان مقاومت ویروسها متفاوت است. برخی از این ویروسها بلافاصله پس از خروج از بدن از بین می روند (مانند ویروس عامل بیماری ایدز) و برخی مانند بسیاری از ویروسهای سرماخوردگی، برای مدت کوتاهی در حد چندساعت در محیط زنده می مانند و می توانند از طریق قطرات تولید شده در حین عطسه، سرفه و تماس با افراد و یا اشیای آلوده از فرد مبتلا به افراد دیگر منتقل شوند.

مرکز کنترل بیماری هاtravel (CDC) موارد زیر را برای مبتلایان به آنفلوانزا توصیه می کند:

ـ در صورت ابتلا به آنفلوانزا به هنگام عطسه یا سرفه، بینی و دهان خود را با دستمال کاغذی یا دست پوشانده و پس از استفاده از دستمال کاغذی، آن را دور بیاندازید.

ـ اگر دچار عوارض مربوط به آنفلوانزا هستید، بعد از برطرف شدن تب خود حداقل به مدت ۲۴ ساعت در خانه بمانید. تب شما باید بدون استفاده از داروهای کاهش تب از بین برود. در خانه ماندن به این معنی است که شما نباید از منزل خود خارج شوید مگر برای تهیه دارو و مراقبت های پزشکی. تا جایی که ممکن است از دیگران فاصله بگیرید تا آنها را بیمار نکنید.

ـ به چشم ها، بینی یا دهان خود دست نزنید زیرا سبب انتشار آلودگی می شود.

ـ بارها دست های خود را با صابون و آب گرم و یا شوینده های الکلی بشویید.

ـ به یاد داشته باشید که فرد بیمار تا ۷ روز می تواند باعث پخش ویروس در فضا شود پس توصیه های بالا را باید تا یک هفته رعایت کرد، تا احتمال انتشار ویروس آنفولانزا کاهش یابد.

تخمین زده می شود که آنفلوآنزا در آمریکای شمالی در حالت عادی سالانه بیش از ۱۲ بیلیون دلار هزینه به جامعه تحمیل می کند.

پیشنهاد می کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه هایی در این خصوص نظیر بیمه های تکمیلی، بیماریهای سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی، مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

ترجمه و منابع:  www.cover4u.ca Health news,

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل news@insufin.com مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.