Mohammad-Rahimian

سندرم خستگی مزمن (CFS) اختلالی است که منجر به خستگی بسیار شدید می شود. این خستگی نوعی احساس خستگی نیست که پس از استراحت کردن رفع شود. این خستگی برای مدت طولانی باقی می ماند و توانایی شما را برای انجام فعالیت های روزانه محدود می کند.

نشانه های اصلی این بیماری، خستگی شدیدی است که به مدت شش ماه یا بیشتر باقی می ماند. شما ممکن است حداقل چهار تا از این نشانه ها را داشته باشید.

ـ نداشتن احساس خوب برای بیشتر از ۲۴ ساعت پس از فعالیت بدنی

ـ درد ماهیچه

ـ مشکلات حافظه

ـ سردردfatigue

ـ درد در مفاصل چندگانه

ـ اختلالات خواب

ـ گلو درد

ـ غدد لنفاوی دردناک

تشخیص این بیماری دشوار است. هیچ آزمایشی برای آن وجود ندارد و سایر بیماریها دارای نشانه های مشابه هستند. پزشک شما مجبور است پیش از تشخیص این بیماری احتمال وجود سایر بیماری ها را از بین ببرد.

کسی در مورد علت این بیماری نمی داند این بیماری در زنان بین ۴۰ تا ۵۰ سال متداول تر است، اما هر کسی می تواند به آن مبتلا شود. این بیماری می تواند سالها باقی بماند. هیچ درمانی برای این بیماری نیست بنابراین هدف از درمان بهبود نشانه های آن است. دارو می تواند درد، اختلالات خواب و سایر مشکلات را درمان کند. تغییرات سبک زندگی، روش های مواجه با استرس ها و برنامه های ورزشی آهسته و خاص می توانند کمک کنند.

ورزش های مناسب کردن اندام

ورزش های مناسب کردن منظم یکی از مهم ترین چیزهایی است که شما می توانید برای سلامتی تان انجام دهید. این می تواند کمک کند که:

ـ وزن تان را کنترل کنید.

ـ احتمال بیماری قلبی را کاهش دهید.

ـ احتمال دیابت نوع ۲ و سندرم متابولیک را کاهش دهید.

ـ احتمال برخی سرطان ها را کاهش دهید.

ـ ماهیچه ها و استخوان هایتان را قوی کنید.

ـ حس و سلامت ذهنتان را افزایش دهید.

ـ اگر سن تان بالاست، توانایی تان برای انجام فعالیت های روزانه تان را افزایش دهید.

ـ شانس تان را برای داشتن زندگی طولانی تر افزایش دهید.

داشتن برنامه ورزش منظم روزانه در ابتدا سخت به نظر می رسد، اما حتا ده دقیقه نیز خوب است. مشکل مهم یافتن مناسب ترین ورزش برای خودتان است. می تواند بسیار مفرح بوده و منطبق با توانایی های شما باشد.

بیمه مراقبت ویژه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی، بیمه ای نیست که بتوانیم آن را به سن خاصی متصل کنیم. متاسفانه بسیاری با شنیدن این نام، سالخوردگی را در ذهنشان فرض می کنند در حالی که ناتوانی، به دلایل بسیاری می تواند حادث شود. بارها در مقالات بیمه با روش ها و توضیحات گوناگون به نکته ای مشخص اشاره کردیم و آن حفاظت موقعیت مالی افراد در مقطعی از زندگی است. آن دوره می تواند با بیماری، ناتوانی، فوت و … آغاز شود. دلایل تاکید بیمه بر اخذ آن، حفظ ثبات زندگی اشخاص در مواجهه با هر رویداد پیش بینی نشده است. یکی از آرایش های زیبای بیمه را می توان بیمه ناتوانی جسمی قلمداد کرد. هر یک از ما به دفعات در طول زندگی ممکن است در معرض اتفاقی قرار گیریم که در آن نیازمند کمک کسی شویم.

ترجمه و اقتباس از Health News وwww.cover4u.ca

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت :۲۰۶۵۸۱۷ است.