تعداد در حال افزایشی از مردم بویژه در بین نسل جوان در حال تصمیم گیری برای نداشتن ماشین هستند،  اما این  اقدام چقدر امکان پذیر است؟ چیزی که کاملن  مشخص است این است که کانادایی ها ماشین شان را بسیار دوست دارند. تنها در ۲۰۱۵ ، ۱.۹ میلیون وسیله نقلیه جدید در این کشور فروخته شد: یک آمار و یک خبر خوب برای صنعت اتومبیل!

گرچه برای مشتری، یک وسیله نقلیه برخی اوقات می تواند یک بار مالی باشد. اطلاعات سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که خرید و استفاده از وسایل نقلیه شخصی، در حدود یک پنجم کل هزینه های خانه داران کانادایی را صرف می کند .

 sign-car

هزینه های انجام شده برای خانوارهای کانادایی

هزینه کل : ۵۹۰۵۷ دلار

مراقبت شخصی :   ۱۲۰۷دلار

ابزار سرگرمی ساز ۳۸۴۳دلار

مراقبت سلامت : ۲۲۵۱ دلار

تحصیلات  ۱۵۰۲دلار

رفت و آمد با ماشین شخصی ۱۰۷۱۷ دلار

کتاب و سایر منابع چاپی ۱۴۴ دلار

رفت و آمد عمومی ۱۱۷۵دلار

دخانیات و نوشیدنی های الکلی ۱۲۲۲دلار

لباس و پوشش ۳۵۰۳دلار

بلیت های بخت آزمایی ۱۵۶دلار

مبلمان و تجهیزات ۲۰۶۷دلار

هزینه های مختلف ۱۶۰۸دلار

جراحی  ۴۳۹۳دلار

هزینه های غذا۸۱۰۹دلار

مسکن ۱۷۱۶۰دلار

چه بسا بعضی ها هم با جابجایی هزینه ها و بالانس کردن به عبارتی راه حل را می یابند.

در واقع، برای به حساب آوردن همه هزینه های مرتبط، سازمان اتومبیل کانادا تخمین می زند که هزینه های یک ماشین کم هزینه معمولی در حدود ۱۲۰۰۰دلار و هزینه های یک ماشین شاسی بلند معمولی در حدود ۱۵۰۰۰دلار در یک سال بر اساس ۳۲۰۰۰ کیلومتر رانندگی، است.

بنابراین جای تعجب ندارد که برخی از افراد داشتن ماشین در گروه های سنی جوانتر و حتا داشتن گواهی نامه را  منع می کنند، اما آنها چگونه این کار را مدیریت می کنند؟

راستی در خصوص طرح و برنامه ریزی چطور و چگونه؟ و چه زمانی به این مهم توجه می کنیم؟

همیشه در نظر داشته باشیم روزهای بازنشستگی از ما چندان دور نیست و در آن روزها توان و قدرت مالی مهمترین فکر هر سالمندی محسوب می شود. بازنشستگی حادثه مهمی در چرخش زندگی افراد است و افراد باید قادر به پذیرفتن این اندیشه بشوند که می توانند به طور موفق و با سربلندی به عنوان یک فرد کامل بدون آنکه شغل داشته باشند به زندگی ادامه دهند. اگر این تصمیمات خوب گرفته شوند، فرد، سازمان و جامعه در مجموع منتفع می شوند. فراموش نکنیم با هر میزان درآمد می توان پس انداز کرد و این فقط نیاز به آینده نگری دارد. امروز به فکر امروز و  فردا باشیم.

بر گرفته از Actualis     و  www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سئوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

   www.insufin.com