مسئولان کنسولی کانادا نمی توانند از شما در برابر نتایج کارهایی که در خارج از کشور انجام داده اید محافظت کنند. آنها می توانند برایتان کمک و حمایت  (assistance and support) فراهم کنند، اما نمی توانند تصمیمات مسئولان محلی را لغو کرده و ترتیباتی برای آزادی شما بدهند.

در صورت بروز مشکل در خارج از کشور، به مسئولان دستگیر کننده اطلاع دهید که می خواهید Canadian consular officials در جریان مسئله شما قرار گیرند.

تحت “کنوانسیون وین درباره روابط دیپلماتیک” Vienna Convention on Diplomatic Relations مسئولان محلی تنها کاری که برای شما انجام می دهند، اطلاع دادن به مسئولان کنسولگری کانادا، آن هم در صورتی است که شما واقعا بخواهید.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطرابی جلوگیری کنیم. همچنین بیمه های مسافرتی، جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است. و همچنین مواردی مانند گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، نیاز به آمبولانس هوایی، برگشت مسافر به کشور خودش، فیزیوتراپی، بستری شدن در بیمارستان و حتا عمل جراحی و ده ها مورد دیگر در یک بیمه مسافرتی وجود دارد.

در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان ۲ تا ۳ بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد مریضی و یا تصادف قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است. از نکات قابل توجه در بیمه مسافرتی ویزیتور به کانادا، پوشش هایی نظیر فیزیوتراپیست،کایروپراکتور و دکتر مربوط به استخوان است که شرکت های بیمه پرداخت می کنند و مورد مهم دیگر، پوشش جهت پرستار خصوصی و دارو است.

اگر واقع بین باشیم بیمه در تمام مراحل زندگی می تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار بزرگ مالی را در اتفاقات پیش بینی نشده از جمله تصادفات، بیماری ها و ناتوانی جسمی برطرف نماید.

فراموش نکنید بیمه مسافرتی را حتمن از شخصی متخصص در این امر دریافت کنید تا در زمان مطالبه متوجه کاستی های بیمه که در اثر عدم تجربه و دانش ارایه دهنده آن می تواند رخ دهد نشوید. همیشه در نظر داشته باشید که هرگز بدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه، لحظه، مکان و سن نمی شناسد.

اگر تا به حال به آن فکر نکرده ایم امروز که سلامت هستیم زمان آن است.

اقتباس   www.cover4u.caوtravel.gc.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

شماره تماس شرکت ۹۰۵۳۷۰۰۰۱۱ جوابگوی سوالات شما عزیزان می باشد. از شما علاقمندان رادیو و تلویزیون دعوت می شود بیننده برنامه ما در سراسر دنیا از کانال تصویر ایران دوشنبه ها ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت تورنتو باشید.

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

   www.insufin.com

   www.facebook.com/Insufin