ارتش اسرائیل می گوید خروج نیروهای این کشور از نوار غزه کامل شده است. خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه پس از سه هفته تهاجم نظامی این کشور صورت می گیرد.  


شماره ۱۲۱۳ ـ پنجشنبه  ۲۲ ژانویه ۲۰۰۹


 

بی بی سی: ارتش اسرائیل می گوید خروج نیروهای این کشور از نوار غزه کامل شده است.

خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه پس از سه هفته تهاجم نظامی این کشور صورت می گیرد. در جریان این حملات بیش از هزار فلسطینی کشته شده و تعداد زیادی از فلسطینیان زخمی شدند.

اسرائیل دلیل عملیات خود در نوار غزه را متوقف کردن پرتاب راکت از سوی حماس به خاک این کشور عنوان می کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که سربازان این کشور در قلمرو مرزی اسرائیل با نوار غزه مستقر می شوند تا تحولات را تحت نظر بگیرند.

هواپیماهای جاسوسی اسرائیل کماکان به عملیات تجسسی خود بر فراز غزه ادامه می دهند و ناوهای جنگی اسرائیل در چند نوبت به ساحل غزه در اقدامی بازدارنده شلیک کرده اند.

جنبش حماس که غزه را تحت کنترل خود دارد از باراک اوباما، رئیس جمهوری جدید آمریکا خواسته از اشتباهات جورج بوش، رئیس جمهوری سابق این کشور درس بگیرد.

حماس گفته در مورد اوباما با توجه به اقداماتش قضاوت خواهد کرد.

پیشتر جان هولمز، رئیس بخش امدادرسانی سازمان ملل از اسرائیل خواسته بود تا مرزهای خود را به غزه به طور کامل باز کند تا تجهیزات بازسازی وارد منطقه شود.

در همین حال آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته که در مورد ادعای کشورهای عربی مبنی بر استفاده اسرائیل از سلاح هایی با اورانیوم ضعیف شده در غزه تحقیق خواهد کرد.

اسماعیل هنیه، رهبر حماس در غزه، روز یکشنبه عملیات نظامی سه هفته ای اسرائیل در غزه را شکست خورده دانسته، اما می گوید پذیرش آتش بس از سوی حماس تصمیمی عاقلانه و مسئولانه بوده است.

شمار تلفات فلسطینی ها در تهاجم اسرائیل به نوار غزه، ۱۳۰۰ نفر و شمار کشته شدگان اسرائیلی در اثر پرتاب راکت پیکارجویان حماس، ۱۳ نفر اعلام شده است.