Select Page

آتنا و گلرخ عزیز برای مردم سرکوب شده، برای آرمانهایتان زنده بمانید

آتنا و گلرخ عزیز برای مردم سرکوب شده، برای آرمانهایتان زنده بمانید

آتنا و گلرخ عزیز

این نامه را در شرایطی می‌نویسیم که ۱۳ روز از اعتصاب غذای شما می‌گذرد و ۶ روز است که اعتصاب غذای خشک را شروع کرده اید و ما عمیقا نگران سلامت و بالاتر از آن، نگران جان شما هستیم. مبارزه در مقابل بی عدالتی و برای حقوق بشر در همه جای دنیا سخت و فرساینده است. در ایران، جایی که عرصه زندگی و مبارزه شماست، فعالانی چون شما که برای رسیدن به آزادی، برابری و عدالت در همه زمینه‌ها با پذیرش انواع تهدیدات و محدودیت‌ها، با پذیرش خطر دستگیری و زندان بر سر اهداف خود ایستاده‌اند، گنجینه و فانوس راهنمایی برای جنبش‌های اجتماعی و جوانانی که به هر گونه ستمی نه می‌گویند هستید.

امروز به حاشیه رانده‌شدگان جامعه، یعنی همان هایی که تمام این سال‌ها تلاش کرده‌اید صدایشان باشید، به جان آمده و در گوشه و کنار کشور به شکل‌های مختلف اعتراض خود را به وضعیت موجود نشان می‌دهند و حقوق پایه‌ای خود را طلب می کنند. در این زمان، آن‌ها و همه کسانی که برای بهبود وضعیت زندگی انسان‌ها و دستیابی به حقوق‌شان تلاش می‌کنند، بیش از همیشه به شما نیاز دارند.

حتی در سخت‌ترین شرایط و در بدترین زندان‌ها، که قرچک قطعا یکی از آن‌هاست، زنده ماندن و مقاومت شما، نور امیدی بر دل سرکوب‌شدگان این جامعه است. مردم ایران، به وجود، همت و شجاعت شما نیاز دارند. هر آسیب به سلامتی شما، صدا و رمق مبارزات مردمان جان به لب رسیده را می‌گیرد و آن را کم رنگ می‌کند.

این درست همان چیزی است که ناقضان حقوق بشر، آن‌هایی که خودسرانه شما را محبوس کردند، کتک زدند و به زندان قرچک تبعید کردند می‌خواهند. آن‌ها می خواهند صدای شما ساکت شود، شما بی‌رمق و ناتوان شوید، آن‌ها می خواهند شما نباشید.

ما، امضا کنندگان این نامه از شما می‌خواهیم که به اعتصاب غذای خود پایان دهید و برای مردم سرکوب‌شده، به خاطر خانواده و عزیزان‌تان و برای آرمان‌هایتان زنده بمانید. صدای اعتراض شما به گوش همگان رسیده است. حالا دیگر این ما، همه کسانی که خارج از زندان هستیم، باید بار مسئولیت طرح و پیگیری خواسته‌های به حق شما در پاسخگو کردن همه ماموران و مسئولان نقض حقوق شما و آزادی‌تان از این حبس ناعادلانه و غیرقانونی را برعهده بگیریم.

‎۲۵ بهمن ۱۳۹۶

خاطره معینی رویا برومند سیمین روزگرد شادی امین شادی صدر لادن برومند مریم حسین خواه مریم شفیع پور مسیح علی‌نژاد منصوره بهکیش مهرانگیز کار نسرین ستوده

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This