Emergency evacuation

یکی از پوشش های مهم  که البته بعضی از بیمه ها ندارند، اما در بیمه های مسافرتی اعم از ویزیتور به کانادا و یا بیمه مسافرتی به خارج از استان و یا کشور کانادا و همچنین از هر مکانی به مکان دیگر در سراسر  دنیا، مورد انتقال و برگشت فرد است و تحت شرایط اورژانسی، (چه پیش از درخواست، در طی یک بستری شدن تحت پوشش یا پس از ترخیص از بیمارستان) بیمه کننده حقوق زیر را داراست :

۱ـ انتقال شما به یک مرکز درمانی/ بیمارستانی

۲ـ بازگرداندن شما به  ایالت یا منطقه شهروندی کشور مبدأ تان  (که می تواند کشور زادگاه باشد و یا به عبارتی دقیقتر کشوری که از آن پاسپورت دارید.)

اگر زمانی که بیمه کننده بیان داشته که شما به لحاظ پزشکی وضعیت ثابتی دارید، شما از انتقال یا بازگشت خودداری  کنید، بیمه کننده از هرگونه مسئولیتی برای هزینه های پیش آمده برای چنین بیماری یا جراحتی پس از تاریخ پیشنهادی انتقال یا بازگشت، مبرا خواهد بود.

و در مورد انتقال، زمانی که بیمارستان را انتخاب می کنید و زمانی که شکل انتقال و بازگشت را خودتان انتخاب و هماهنگ کرده اید، شرکت بیمه بنا بر قرارداد هرگونه تدارک را فراهم می کند.

پیشنهاد و توصیه می شود به اختیار کردن بیمه های تکمیلی و همچنین در صورت مسافرت، اختیار کردن بیمه های مسافرتی، چرا که ضمن آرامش خیال از پوشش هایی نظیر موارد زیر نیز برخوردار خواهید بود: پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا، جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هرگونه حادثه، پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی، سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما، بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا، بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند، آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه، دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه، فیزیوتراپی، پرستارخصوصی، آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن.

فراموش نکنید برای اینکه از ۱۰۰ درصد پوشش بیمه استفاده نمایید حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان ۲ تا ۳ بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد بیماری و یا تصادف قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است.

اقتباس:   www.cover4u.ca

از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل میآوریم که تجربه  های خوب وبد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع رسانی میباشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمیشود.

پرسش های خود را در زمینه طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری و بیمه های مختلف از طریق ایمیل مطرح کنید.

news@insufin.com

از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ و رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید:

www.insufin.com