رئیس کمیته‌ی حقوق بشر پارلمان اروپا مخالفت اتحادیه‌ی اروپا با مجازات اعدام را تکرار کرد. به گزارش جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر)، رئیس کمیته‌ی حقوق بشر پارلمان اروپا آقای پی‌یِر آنتونیو پانزِری با توجه به اعدام‌های اخیر در ایران مخالفت اتحادیه‌ی اروپا با مجازات اعدام را تکرار کرد. رئیس کمیته امداد حقوق بشر پارلمان اروپا درباره اعدام‌های اخیر در ایران گفت:

«من از گزارش های مربوط به اعدام ۱۸ زندانی در ایران و انتقال چند زندانی دیگر به سلول انفرادی برای اعدام در هفته گذشته به شدت تکان خورده و غمگین شده‌ام. در اینجا مخالفت قاطع اتحادیه‌ی اروپا را با مجازات اعدام در هر مورد و در هر شرایطی و حمایت کامل پارلمان اروپا از این موضع را تکرار میکنم.

این موضوع به ویژه نگران کننده است که شماری از حکم‌های اعدام دادگاه‌های ایران هنوز علیه زندانیانی که در کودکی مرتکب جرم شده‌اند، یا در رسیدگی‌های قضایی بدون رعایت الزام‌های موازین دادرسی و محاکمه عادلانه، صادر میشود. من از کاهش حکم‌های اعدام مربوط به جرائم مواد مخدر در پی اصلاحات در قانون در سال گذشته استقبال و گام های فراتری را توصیه می کنم، از جمله شفافیت بیشتر و اصلاحات قضایی، به امید اینکه این اقدام‌ها به کاهش اساسی در شمار حکم‌های اعدام بیانجامد.»