صدای امریکا: وکیل مدافع خانواده کاووس سید امامی از شکایت موکلانش علیه رئیس، معاون سیاسی، و مدیر شبکه دوم صدا وسیمای جمهوری اسلامی و همچنین تهیه کننده برنامه خبری «۲۰:۳۰» و عوامل تولید برنامه «منطقه ممنوعه» خبر داد. پیام درفشان در گفتگو با ایرنا گفته است مهران و رامین سیدامامی به عنوان اولیای دم کاووس سیدامامی علیه این افراد و تهیه کننده، عوامل تولید و آمر تهیه برنامه ای تحت عنوان «منطقه ممنوعه»، شکایتی را در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرده‌اند.

به گفته آقای درفشان، در برنامه مذکور مرحوم کاووس سید امامی متهم شده است که با تشکیل یک موسسه محیط زیستی، اقدام به جاسوسی برای سرویس‌های غربی می‌کرده است.

دکتر کاووس سیدامامی استاد دانشگاه و فعال محیط زیست دی ماه سال گذشته به همراه ۹ تن دیگر از فعالان محیط زیست توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. چندی بعد مسئولان قضایی اعلام کردند آقای سیدامامی در زندان خودکشی کرده و جان باخته است. خانواده او درباره خودکشی ابراز تردید کردند و اتهام جاسوسی که از سوی دستگاه قضایی مطرح شد را نیز رد کردند.

مقامات امنیتی از خروج همسر کاووس سیدامامی از کشور نیز جلوگیری کرده‌اند. با این حال، در شرایطی که آقای سیدامامی دیگر امکان دفاع از اتهامات علیه خود را نداشت و هیچ دادگاهی او را محکوم نکرده بود، صدا و سیما اقدام به پخش برنامه‌هایی کرد که ادعای جاسوس بودن او را تکرار می‌کرد.