Select Page

دلتنگی برای تورنتوی قدیم، تابلوی نئون صفحه موسیقی را برگرداند

دلتنگی برای تورنتوی قدیم، تابلوی نئون صفحه موسیقی را برگرداند

شهروند- Sam the Record Man زمانی بزرگ ترین فروشگاه زنجیره ای فروش انواع و اقسام محصولات موسیقی در کانادا بود. این مغازه در سال ۱۹۵۹ در شماره ۲۵۹ خیابان یانگ بازگشایی شد و در سال ۱۹۶۱ به شماره ۳۴۷ خیابان یانگ، در شمال میدان دانداس، منتقل شد و تا سال ۲۰۰۷ به فعالیت خود ادامه داد. گفته می شود که در سال ۱۹۸۲ این مغازه ی خرده فروشی ۱۴۰ شعبه در سراسر کانادا داشت. علامت معروف این مغازه خرده فروشی بعد از بسته شدن این مغازه در اختیار دانشگاه رایرسون قرار گرفت و این اطمینان داده شد که از آن به خوبی نگهداری شود.

هم اکنون دانشگاه رایرسون تصمیم دارد تا این علامت معروف را بار دیگر و این بار بسیار بالاتر از سطح زمین در انظار عموم قرار داده و یاد و خاطره این مغازه ی محبوب را بار دیگر برای دوست دارانش زنده نگه دارد، اما بسیاری از علاقمندان به این مغازه می گویند که اهمیت این علامت به نزدیکی آن به سطح زمین و شنیدن صدای چراغ های نئون آن است و اگر قرار باشد بسیار بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد در شلوغی و زرق و برق میدان دانداس گم خواهد شد و حضورش لطفی نخواهد داشت. بخشی از کار نصب این تابلو تمام شده است، اما هنوز تاریخ مشخصی برای رونمایی از تابلوی کامل این مغازه ی قدیمی تعیین نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This